Šachy jsou někdy krutým sportem

28.08.2014 06:11 | Šachová olympiáda 2014

Sympatický úvod olympiády v podání mužské reprezentace gradoval historickým vítězstvím nad Ruskem, pak však následoval ústup z vydobytých pozic. Námi stručně nastíněnou výkonovou křivku čtenářům podrobněji přiblíží kapitán velmistr Vlastimil Jansa.

7x 5380x Petr Boleslav

Olympiáda extrémů

24.08.2014 06:24 | Šachová olympiáda 2014

"Ze všech olympiád, na kterých jsem byla, měla tato nejvíce extrémů v obou rovinách," píše členka ženské reprezentace v Tromso Olga Sikorová. Níže v článku uvádíme její postřehy a několik komentářů Davida Navary ke svým partiím.

8x 6770x Petr Boleslav

Družstvo jako celek

21.08.2014 08:58 | Šachová olympiáda 2014

Česká ženská reprezentace pod vedením GM Petra Háby obsadila na nedávné šachové olympiádě v Tromso 21. příčku. O šest míst vylepšila jak své letošní startovní postavení tak i výsledek z předchozí olympiády v Istanbulu 2012.

7x 6287x Petr Boleslav

Čína píše zlatou historii

15.08.2014 09:46 | Šachová olympiáda 2014

Olympiáda v Tromso se do historie držitelů medailových pozic zapíše hned dvakrát velkým písmem. První historické zlato pro svou zemi vybojovali Číňané a poprvé se z ceného kovu raduje i Indie. Maďaři zopakovali stříbro z Bledu 2002.

17x 8810x Petr Boleslav

Naše děvčata útočí na desítku

14.08.2014 06:25 | Šachová olympiáda 2014

Čtyři vítězné zápasy v řadě vyhouply české reprezentantky na jedenácté místo průběžného pořadí a když se zadaří v dnešním posledním kole s Kazachstánkama bude z toho minimálně první desítka.

152x 14846x Petr Boleslav

Čína si jde pro zlato

13.08.2014 10:40 | Šachová olympiáda 2014

Čína zvládá finiš bravůrně, po výhře nad Francií jde do posledního kola s bodovým náskokem před Maďarskem. Naši muži po remíze s Běloruskem nehlásí návrat do první desítky a v zítřejším posledním kole je čeká čtvrtá nasazená Arménie.