Základní část finálového zápasu MS žen skončila 2:2, už v úvodní sérii prodloužení se ale podařilo Tan Zhongyi (foto web MS) zápas rozhodnout ve svůj prospěch a získat titul mistryně světa. Stala se tím již pátou reprezentantkou Číny na světovém trůnu.
Dvě semifinálová utkání MS žen měla zcela rozdílný průběh: zatímco Anna Muzyčuková přejela Alexandru Kostenjukovou již ve dvou vážných partiích (s notným přispěním Caissy), druhý souboj mezi Harikou Dronavalli a Tan Zhongyi musel rozhodnout až armageddon.
Nejvýše nasazená Ju Wenjun (foto web turnaje) neprošla sítem čtvrtfinále, vyřadila ji krajanka Tan Zhongyi. Rychlý postup si vybojovaly také Anna Muzyčuk a Alexandra Kosteniuk, jen dvě partie v prodloužení potřebovala k postupu Dronavali Harika.
Posledních osm hráček zůstává v boji o světovou korunu. Z osmi soubojů musely čtyři do tiebreaků, ještě před nimi se však s mistrovstvím musela překvapivě rozloučit Natalija Pogonina, kterou ve druhé partii porazila Ni Shiqun (úvodní foto, www.fisu.net).
Druhá síť vyřazovacího pavouka MS žen propustila dál většinu hlavních favoritek, přes polovinu hádanek ale musel vyřešit až tiebreak, dvakrát se hrál dokonce armagedon. Dámy předvádějí bojovný, ale zdaleka ne bezchybný šach. A chyby jsou trestány.
Již první kolo vyřazovacího mistrovství světa žen znamenalo rezolutní stopku pro několik mírně favorizovaných šachistek. Také jsme se již v prvním kole dočkali jednoho maximálního tie-breaku, o kterém musel rozhodnout až armageddon.
Významný polský šachista prvních let dvacátého století. Mezinárodní kariéru zahájil v roce 1926 vítězstvím v Mistrovství Polska. V témže roce zvítězil na turnaji v Mnichově před Rudolfem Spielmannem a Jefimem Bogoljubovem.
Marmaduke Wyvill
22.12.181525.06.1896
Anglický politik a šachový mistr. V šachovém světě je především znám díky druhému místu na prvním mezinárodním šachovém turnaji roku 1851 v Londýně.