Závěrečné kolo již tabulku příliš nezměnilo, vítězem Talova Memoriálu se stal Boris Gelfand s náskokem poloviny bodu před Carlsenem. Nejlepší vedlejší hodnocení přisoudilo bronz Caruanovi. Mezi senzace se ovšem zařadí hlavně pohled na samé dno tabulky.
Do závěrečného kola Talova memoriálu vstupuje Gelfand s půlbodovým náskokem před Carlsenem, který přehrál Nakamuru a uchovává si stále šanci na celkové vítězství. K jejich četným pronásledovatelům se přidal Caruana (foto web turnaje) výhrou s Morozevičem.
Nic nenasvědčovalo, že poklidný vývoj 7. kola Talova memoriálu nakonec přinese změny na čele i na chvostu tabulky. Boris Gelfand (foto web turnaje) přehrál Nakamuru a vystřídal ho v čele turnaje, na samé dno se propadl Kramnik po hrubé chybě s Andreikinem
Jak asi dopadne Talův memoriál? Který šachista získá trofej prestižního turnaje? Bude to největší favorit a vyzyvatel mistra světa Ananda Magnus Carlsen? A nebo všechny překvapí Boris Gelfand bojující jako lev? Pojďme si nyní udělat malou procházku.
Lídr Talova mamoriálu Hikaru Nakamura s železnou pravidelností obírá o celé bodíky hráče ze suterénu turnajové tabulky. Že se tam nachází i úřadující mistra světa Anand amerického samuraje nijak nevyvádí z míry, i černými figurami vítězí.
Turnajem soustředěně kráčí Boris Gelfand. Výhra nad Morozevičem, která ho posunula do čela tabulky po bok vedoucího Nakamury, však zůstala ve stínu souboje Magnuse Carlsena s Viši Anandem. Jejich partie byla svižná a co především, rezultativní.
Rakouský šachový mistr, autor první původní německé učebnice šachu Neue theoretisch-praktische Anweisung zum Schachspiel (Nový teoretický a praktický návod k šachové hře) publikované ve Vídni roku 1795.