1. ročník Prague International Chess Festival,Ve dnech 5.-16.3.2019, který pořádal 1. Novoborský šachový klub za technické spolupráce velmi zkušené agentury AVE KONTAKT s.r.o.
Ačkoli jsem se původně chystal zahrát si na tomto festivalu Open turnaj, nakonec se vše díky mému zaměstnavateli (‚Deset dnů dovolené? Zapomeň na to!!!‘) a díky řediteli turnaje změnilo.
Nikita Vitiugov zaslouženě zvítězil v 1. ročníku turnaje Masters v rámci Pražského mezinárodního šachového festivalu. Ruský velmistr získal v 9 kolech 5,5 bodu.
David Anton Guijarro zvítězil v 1. ročníku turnaje Challengers v rámci Pražského mezinárodního šachového festivalu 2019. K samostatnému vítězství mu stačilo v posledním kole remizovat. Celkem získal 6 bodů.
V hotelu Don Giovanni pokračovaly v úterý boje ve všech turnajích. Tím, jak se celý festival blíží ke konci, napětí v jednotlivých partiích roste, protože dochází čas na dohánění případných ztrát.
Irský šachový mistr a šachový publicista.Na mezinárodní scénu vstoupil impozantně,když roku 1876 porazil v zápase v New Yorku Henryho Edwarda Birda.Jako nejsilnější hráč z New Yorku pak vyhrál v stejném roce čtvrtý americký šachový kongres ve Filadelfii.
Serafino Dubois
10.10.181815.01.1899
Italský šachový mistr a teoretik, v polovině 19. století nejlepší italský hráč. Byl pokračovatelem italské šachové školy, jejíž zásady se snažil v praxi ověřit v zápasech s mnoha předními šachisty své doby.
Dawid Janowski
25.05.186815.01.1927
Francouzský šachista polského původu, na přelomu 19. a 20. století jeden z nejlepších světových hráčů. Po turnaji v Londýně v roce 1899, kde skončil čtvrtý, sebevědomě prohlásil, že vyzve vítěze turnaje, mistra světa Emanuela Laskera k zápasu o titul. Trvalo mu to však ještě celých dlouhých deset let, než se mu podařilo splnit Laskerovy podmínky.
Louis Paulsen
15.01.183318.08.1891
Německý šachový mistr. Svým pojetím šachu daleko předstihl svou dobu, neboť se dokázal zcela vymanit z romantických vlivů. O jeho síle a originalitě svědčí skutečnost, že v zahájení volil systémy, které se běžně používají dodnes.