O pohár starosty města Písku 2023 s rekordní účastí

05.05.2023 08:20 | Turnaje

V sobotu 29.4.2023 se v Písku uskutečnil již 25. ročník turnaje v rapid šachu "O pohár starosty města Písku". Účast byla rekordní, do Písku dorazilo 130 hráček a hráčů, mezi nimi 2 GM Vlastimil Jansa a Petr Neuman.

Turnaj zahájil nový starosta Písku JUDr. Ing. Michal Čapek, který všechny účastníky uvítal a popřál jim hodně úspěchů v turnaji. Předseda pořádajícího oddílu Jiří Landa také zavzpomínal na nedávno zesnulého IM Ivana Hausnera a požádal všechny přítomné o minutu ticha k uctění památky Ivana, který píseckému oddílu pomáhal v tréninku. Mezi jeho svěřence patří například IM Jan Miesbauer a FM Jakub Stinka.

Poté se již začalo hrát, boje byly nekompromisní, v začátku až na výjimky vyhrávali favorité. Po 5.kole se do samostatného vedení dostal první nasazený GM Petr Neuman a po výhře v 6. kole měl stále 100% a náskok celého bodu. K vítězství mu tak stačilo všechny 3 poslední partie odremizovat, ale v 8. kole byl se Zdeňkem Vybíralem na pokraji prohry. S 11 sekundami proti 4 minutám a figurou méně mu nikdo nedával žádnou šanci. Po divokém průběhu se mu ale podařilo partii zremizovat, což mu v podstatě zaručilo již několikanásobné vítězství v turnaji.

Na druhém místě skončil IM Josef Přibyl, který se otřepal po prohře ve 4. kole, sérií 4 výher se před posledním kolem dotáhl na vedoucího GM Neumana a konečnou remízou si zajistil skvělé umístění.

Třetí místo již byla trošku loterie, rozhodovalo pomocné hodnocení, které měl nakonec nejlepší FM Tomáš Vojta.