Pokud se zeptáte pěti různých hráčů online casina na Slovensku, jaké je nejlepší zahájení, můžete snadno dostat pět různých odpovědí. Faktem je, že rozhodnutí, co je nejlepší, závisí na několika různých faktorech, včetně toho, jaký typ hráče jste, jak moc vás baví učení a proti komu hrajete v online casino bonus bez vkladu, abychom jmenovali alespoň některé.
Francouzská obrana
Podle supervelmistra, nizozemské jedničky a celoživotního příznivce Anishe Giriho je francouzská obrana "kompaktní a správná". Dobrá volba pro začátečníky i supervelmistry. Francouzská obrana má co nabídnout:
Podkopává bílé centrum a vytváří pevné centrum pro černého.
Umožňuje rychlé zahájení protiútoku na straně královny.
Je poměrně snadné se ji naučit a hrát.
Pokud nechcete hrát 1... e5 a nechcete zabřednout do nekonečných sicilských variací, je francouzština zábavnou a většinou solidní alternativou, kterou můžete začít hrát, aniž byste se museli příliš učit. Z pohledu začátečníka poskytuje také velký potenciál pro učení se klíčových témat, jako je rozvoj silné pěšcové struktury, řešení "špatné" figury (francouzského střelce na c8) a jak koordinovat a vylepšovat své figury s o něco menším prostorem než soupeř.
Caro-Kann Defence
Caro-Kann je jednou z nejoblíbenějších obran proti pěšci na královském křídle, a to z dobrého důvodu! Kromě pověsti vážné solidnosti je v hlavní linii Karo-Kann černý považován za rovnocenného soupeře nebo má dokonce nad ním mírnou výhodu.
Klíčové výhody obrany Caro-Kann budou známé těm z vás, kteří se učíte principy šachového zahájení: získáte jasnou a principiální cestu k centrální kontrole, rychlý vývin střelby a flexibilitu, díky níž můžete odolat v podstatě jakémukoli útoku bílého ze zahájení, přičemž máte spoustu možností otočit a zahájit vlastní útok!
Skandinávská obrana
Pokud se nechcete trápit s množstvím teorií a hledáte zkratku k super silné poziční hře, skandinávská vám ji poskytne. Dvojím tahem dámy se vzdáváte tempa, ale na oplátku získáváte dobře prošlapanou cestu k rovnosti s jednoduchými a snadno zapamatovatelnými vedlejšími liniemi, pokud chcete začít bojovat později v partii.Toto zahájení má skvělou šanci na valčík do mittelspielu s bezvadnou pěšcovou strukturou, snadným vývinem a několika možnostmi dynamické hry.
Sicilská obrana
Vítejte ve světě sicilského jazyka. Jedná se o jedno z nejznámějších a nejoceňovanějších zahájení pro černého v šachu. Je to ohnivá, bojovná a asertivní odpověď na 1.e4, kterou v historii používali nejlepší a nejskvělejší hráči. Je to také jedno z nejobtížnějších šachových zahájení pro černého.
Existuje tolik možných variant a komplikací, které mohou u sicilské vzniknout, že není vhodné se jimi zde zabývat. Jedním z důvodů, proč je sicilská tak oblíbená mezi velmistry a supervelmistry, je její obtížnost. Zejména s možnostmi počítačového školení je to téměř nekonečná studnice zákeřných komplikací.
To by vás ale nemělo odradit od toho, abyste si to vyzkoušeli sami! Je velmi pravděpodobné, že váš soupeř nebude znát všechny varianty pod sluncem, a s pouhými 20 základními liniemi můžete začít hrát sicilskou s přehledem. Pro pokročilejší hráče je sicilská jedním z nejzajímavějších a nejbohatších zahajovacích systémů a čím vyšší je váš žebříček, tím více sicilských karet vás čeká.
Dvojitý královský pěšec
Tato odpověď, známá také jako Philidor, je jednou z nejoblíbenějších odpovědí na 1.e4. 1.e4 e5, které je doporučováno začátečníkům a najímáno špičkovými hráči, je základem zahájení černého šachu a vede několika různými směry. Dobrou zprávou je, že se jedná o dynamický, jednoduchý a flexibilní způsob, jak se vypořádat s čímkoli, co vám Bílá přichystá.
Philidor je známý již dlouho, a přestože se již nehraje na nejvyšších úrovních hry, je opravdu užitečným nástrojem pro amatéry a začínající hráče, kteří chtějí bez překážek odpovědět na jedno z nejčastějších zahájení bílými.
Nizozemská obrana
Velmi podobně jako sicilská po 1.e4 vrhá Holanďan okamžitě hru do nevyrovnaného teritoria a častěji vede k dechberoucím "make or die" mittlegames, silným útokům na krále pro černého a malým, malým šancím na remízu.
Existuje několik holandských systémů a variant, včetně Leningradského holandského systému, varianty Stonewall, Zabijáckého holandského systému a Klasického holandského systému, ale obecně jde o to rychle zaútočit a rozhodnout se, kam umístit svého střelce (na g7, e7, d6 nebo c5), než začnete přemýšlet o způsobech útoku na královském křídle.
....Rumbinus ? ....s tou Holandskou hláškou .....samozřejmě souhlas ! ... :-) ......
Reklamní článek znamená , že nám přijdou peníze a článek. Peníze invstujeme do zlepšení těchto stránek i do včerejšího Meteleskum Bleskum či do sponzorování jiných turnajů.
Odkud to je, ten reklamní článek?
Ten překladač je dost debilní, zkusil bych DeepL...
Jinak, když to trochu přeženu, potom Francouzská, Caro-Kann i Phillidor, natož Skandinávská, to jsou taková zahájení pro lidi, co již zcela rezignovali na to, že by se ještě ty šachy někdy naučili. :) No, francouzská určité kouzlo má, ale zdá se, že Stockfish tam má docela zajímavé nápady. Asi není tak docela od věci, že se nyní více vidí v C1x Jf6 než Sb4 a také že se na korespondenční úrovni prakticky nehraje.
No a k holandské se již kdysi vyjádřil Petrosjan: "Chce-li váš soupeř hrát Holandskou, tak mu v tom proboha nebraňte..."