Mezinárodní turnaj v rapid šachu Kersko 2021

22.06.2021 02:00 | Domácí zprávy

"Největší pochoutka, pánové, z divočáka, je hřbet a kýta na šípkové omáčce. K tomu pajfalský knedlík - vařený ovšem v ubrousku." Kdo by neznal povídku českého spisovatele Bohumila Hrabala a její zfilmovanou verzi režiséra Jiřího Menzela...

"Slavnosti sněženek" odehrávající se v Kersku na Nymbursku. Kersko ale není jenom Bohumil Hrabal, restaurace Hájenka a kanec se šípkovou nebo se zelím. Každý rok se tu koná i open air turnaj v rapid šachu, který pořádají místní šachisté pod neoficialním názvem Šachisté Kersku. Turnaj se koná v areálu Bungalovů Kersko na břehu Labe v borovicovém lese.  Letos pořadatelé zorganizovali již pátý ročník a i přes to, že venku panovala teplota okolo 35 stupňů Celsia, se uplynulou sobotu 19. června, do Kerska sjeli profesionální i amatérští šachisté ze všech koutů republiky i ze zahraničí.

Tento rok, stejně jako loni, se hrálo 7 kol s tempem 15+3. O vítězi turnaje nakonec rozhodlo až poslední kolo, kdy IM Pavel Jirovský porazil Richarda Jermana a získal rozhodující šestý bod, zatímco partie mezi Fide mistry Pavlem Jiráskem a Kirillem Burdalevem skončila remízou a se ziskem 5,5 bodu si z Kerska odvezli stříbro a bronz. Na čtvrtém místě se umístil IM Olaf Heinzel z Německa. Skvělé páté místo obsadil teprve čtrnáctiletý Filip Dolenský z Šachového klubu Spartak Ústí nad Labem, který zároveň ovládl i kategorii do 15ti let a ukázal, že je velkou nadějí českého šachu. Podrobnosti o turnaji je možné nalézt na webu pořadatelů www.sachy-kersko.cz.