Listopadový Meteleskum Bleskum vyhrává Ondra Nytra

06.11.2021 22:11 | Turnaje

183 hráčů. Tři živé přenosy. A další povedený turnaj na internetu. První místo vyhrává Ondřej Nytra, druhý byl David Holemář a třetí kupodivu Petr Koutný. Roční předplatné československého šachu vyhrál Václav Pacl za symbolické 64.místo.

Ondra Nytra a super velmistrovské perfo 2686 znamenalo tentokrát první místo. Kniha Tajná přísada od Jána Markoše a Davida Navary už se balí a v pondělí poletí zásilkovnou zaslouženě Ondrovi. Druhé místo FM David Holemář přišel o vítězství v turnaji až v poslední partii, kterou jen remizoval! No a třetí byl neuvěřitelně Petr Koutný. Každé kolo jsem si kapal léky do očí a asi jsem se předávkoval. Doktoři říkají 6 kapek denně a já si jich nalil do očí 13. Jedno kolo, jedna kapka. Teda alespoň tak si vysvětluji, jak se toto mohlo stát. David Holemář zahrál na perfo 2698 a já na 2563.

Tak a jdeme na partie. Rozhodující partie jsou partie posledního kola. Tak nejdřív Ondra.

David měl vše ve svých rukou. Pozice si říkala o celý bod. Jen soupeř s tím nesouhlasil a nakonec remíza v posledním kole znamená jen druhé místo. To slovíčko jen je tady protože, ceny byly pro prvního, desátého, dvacátého, třicáteho, čtyřicátého a pozor symbolicky i pro šedesátčtvrtého v pořadí.
Jak si člověk kape léky a umělé slzy, pak nemusí ronit své slzy a něco na tom bude. Na co jsem šáhl a co jsem ještě viděl, to mi vyšlo. Třeba partie posledního kola.
Čtvrtým byl FM Souky, který mi jasně vysvětlil, že ve vedení turnaje jsem byl několik kol jen omylem a rozpáral mě jak švec podešvu. V této partii, opět v posledním kole mu výhra stačila jen na čtvré místo. I tak gratuluji k moc pěknému výsledku.

183 hráčů a hráček a tři živé přenosy. To taková česká extraliga má jen jeden přímý přenos. Jeden pohodový internetový turnaj má hned tři přímé přenosy. A tím jen smekám pomyslný klobouk a děkuji každému hráči, který si přišel zahrát! My nejsme extraliga, my jsme lidi, kteří si jdou v pohodové až rodinné atmosféře zahrát pár bleskových partií. Někdy se nám povedou a někdy méně. Ale šachy nás baví! A možná o tom to je. Je to o pohodě, radosti a může to být důvod proč Meteleskum Bleskum je tam, kde je.

Odehrálo se 897 partií a tady je všechny máte! Díky ještě jednou za to, že jste přišli!