Festival nezpomaluje

21.07.2022 12:46 | Domácí zprávy

Ráno 18.7. po skončení turnaje družstev pokračoval Czech Open dalšími soutěžemi. Velký zájem byl jako každoročně o bleskový maratón, který si zahrálo přes 60 hráčů, mezi nimi i několik mezinárodních mistrů a velmistrů.

Po velice dlouhém, více než 24hodinovém průběhu měl nakonec nejvíce bodů IM Jakub Půlpán, jenž nakonec nasbíral úctyhodných 123,5 ze 129 možných. V turnaji se mu podařilo vyhrát 117 partií! Na stříbro dosáhl Ukrajinec Maksym Goroshkov, bronz urval GM Miloš Jirovský. Třetím Čechem v turnaji se stal GM Petr Neuman

Obsah obrázku text, osoba, skupina, lidé

Popis byl vytvořen automaticky

Během maratonu se odehrál také rapid turnaj dvojic. Po tuhém boji zvítězil tandem Mařák – Kocián. Na své si také přišli fanoušci bleskovek na 3 minuty bez přídavku. Superblesk se hrál systémem každý s každým na 15 kol, nejvíce bodů (13,5) dosáhli hned dva hráči. Kuriózní bylo, že měli stejná také první tři pomocná hodnocení. Až na počet černých figur zvítězil karlovarský Štěpán Tichý před Zbyňkem Šírem. Na třetím místě se umístil polský mladík Tymon Jaworski.

Ve středu 20.7. začalo Mistroství republiky v rapid šachu – turnaj G (Pardubický kraj Open). Zahrát si přijelo 185 hráčů nejen ze všech koutů republiky, ale také ze světa. Největší hvězdou turnaje je Ukrajinec GM Anton Korobov (2642), který hájí první desku extraligového Frýdku-Místku. Druhý nasazený je Němec GM Alexander Donchenko (2571). Rozehrát se před nadcházející olympiádou v Indii přijel GM Vlastimil Babula (2556), který je prvním nasazeným českým hráčem.

Kromě výše zmiňovaných zlákal rapid další velmi silné hráče. Za zmínku jistě stojí účast GM Vojtěcha Pláta (2553) Nad 2500 má rapidový rating ještě GM Jiří Štoček (2529), IM Jakub Půlpán (2503) a GM Miloš Jirovský (2501). Před hlavním turnajem se šel rozcvičit také FM Richard Mládek (2353), který loni získal ve velmistrovském áčku razantní hrou celkové třetí místo. Celkem v turnaji hraje na 40 titulovaných hráčů, z toho 12 velmistrů.

Turnaj lze sledovat online na follow chess. Další dění z festivalu naleznete nejenom na našich stránkách, ale také na facebooku, kde naleznete i soutěž o ceny!Obsah obrázku interiér, různé, několik