Eliteserien s Magnusem Carlsenem i Vojtou Plátem

06.02.2022 07:44 | Zahraniční zprávy

Magnus Carlsen si v norské nejvyšší soutěži komplikuje svůj sen remízou s hráčem 2466 a za jednu partii odepsal víc bodů, než získal za celý turnaj ve Wijk aan Zee. Vojtěch Plát hraje za družstvo SK 1911.

Před pár týdny Magnus Carlsen šokoval svět svým cílem pokořit elo 2900:
"Nikdy předtím jsem to neměl jako cíl, protože jsem cítil, že je to těžké. Rating jsem nyní opět o něco zvýšil na 2865 . Je to přinejmenším cíl, který si můžete stanovit. Nepřipadá mi to úplně nemožné, ale zároveň vím, že pokaždé, když hraji, musím hrát na maximum. Není zde prostor pro chyby. Je to něco k čemu se člověk motivuje." Řekl Magnus Carlsen.

Následne na to vyhrál Wijk aan Zee a cesta za snem mohla začít. Jak je vše realitvní, ukázuje norská liga, kde Magnus remizuje s hráčem s elem 2466 a za jednu partii odepisuje víc bodů, než získal za vítězství v Wijk aan Zee.

-
V norské lize hraje i český velmistr Vojtěch Plát. Možnost zahrát si s Magnusem Carlsenem na první šachovnici byla poměrně velká. Nakonec Magnus nastoupil do soutěže později a Vojta si s Magnusem nezahrál. Jak se mu daří, na to se můžete podívat právě teď.