1. ročník Memoriálu Josefa Mahrly

20.11.2021 00:33 | Domácí zprávy

Ve dnech 28.10. - 31.10. uspořádal šachový klub ŠK Mahrla 1. ročník Memoriálu Josefa Mahrly, jednalo se o FIDE turnaj švýcarským systémem na 7 kol.

Ing. Josef Mahrla v 80. letech založil šachový klub, jehož A-družstvo se postupně probojovalo až do extraligy. Jeho ambice byly vždy jen ty nejvyšší a jeho organizační a sponzorské úsilí bylo zaslouženě korunováno titulem mistra ČR družstev v sezóně 2008/2009.

Turnaje se zúčastnilo 16 soutěžících, mezi nimiž byly i dvě ženy. Hrálo se v krásném prostředí rybářské bašty v okrajové části Prahy.

Hlavním sponzorem byla firma Vodní království (https://www.koijezirka.cz/), zastoupená jejím majitelem Ing. Vladimírem Bartákem, před 25 lety hráčem ELO zhruba 2350.

Celý turnaj probíhal pod taktovkou Ladislava Kalvacha, který vše zorganizoval a zároveň se staral i průběh turnaje.

Vítězem turnaje se stal František Hostička, na druhém místě skončil Jan Holub, třetí místo obsadil Štefan Koper.