V rámci Czechtour se bojuje v Brně

18.11.2014 20:47 | Open Brno 2014

Letošní, již pátý ročník festivalu Open Brno 2014 měl svůj prolog v podobě turnaje „ O šachového krále České advokátní komory“. Tato akce, která má již osmiletou tradici, je pravidelným příjemným setkáním „šachových“ právníků z celé ČR.

K minulým vítězům (3x Vlastimil Louček  z Loun, 3x Stanislav Sochor z Grygova a 1x Ivo Příborský) se letos poněkud překvapivě, avšak naprosto zaslouženě přiřadil  Martin Pech z Plzně. Druhé místo obsadil Tomáš Veselý z Pardubic a třetí skončil Stanislav Sochor.  Mezi neregistrovanými zvítězil Petr Kocur.

Sotva skončilo vyhlášení výsledků této akce, nastoupili k prvnímu kolu účastníci hlavního turnaje Open Brno 2014. Na startu se sešlo 59 hráčů z 15 zemí (mimo jiné Wales, Skotsko, Irsko, Anglie). Více než 10% účastníků tvoří krásnější polovina lidstva (žen je celkem šest), která je však nejen krásná, ale i šachově velmi silná, o čemž svědčí fakt, že v třetím kole hrály na prvních třech šachovnicích 4 ženy a pouze 2 muži. Po čtyřech kolech je v čele se stoprocentním bodovým ziskem Řek v českých barvách Kourousis, další skvělou pozici pro české barvy drží po dnešní výhře nad GM Ivanovem Martin Blahynka (3,5/4).

109FMKratochvil JosefCZE223603.04.07.52

V neděli 16.11. proběhl doprovodný 7-kolový turnaj v rapidšachu, jehož vítězem se stal IM Bureš díky lepšímu pomocnému hodnocení před mladým ukrajinským hráčem Shevchenkem. Půl bodu za vítězi zaostal IM Grishchenko z Ruska. Nejlepší ženou byla na 5. místě sympatická WIM Iwanow z Polska a nejlepším seniorem byl šestý Gurtovoi z Ukrajiny.

Festival pokračuje dalšími koly až do soboty 22.11., kdy budeme znát vítěze letošního ročníku. Od neděle 23.11. se pak část účastníků přesouvá na další turnaj série Czech tour – OPEN PLZEŇ 2014, hraný v hotelu Central.