Teplice Open rozhodnuto!

24.06.2024 04:40 | Domácí zprávy

Skončil jeden z největších turnajů v České republice, Teplice Open. Pojďme se podívat na konečnou tabulku, jak to dopadlo.

Velký úspěch českých šachistů v Teplicích.

Sedmnáctý ročník mezinárodního šachového turnaje TEPLICE OPEN skončil po devíti dnech v neděli 23. června. Turnaj se konal kvůli rekonstrukci Domu kultury ve Sportovní hale Na Stinadlech. Tři hráči získali stejně 7,5 bodů. Vítězem se stal GM Max Warmerdam. Stejný počet bodů mají GM Jingyao Tin a GM Alexander Donchenko. Díky pomocnému hodnocení se umístil GM Tin na druhém místě a GM Donchenko na místě třetím. Nejlepší ženou na turnaji byla WGM Rakshita. Letošní turnaj byl velkým úspěchem pro české hráče. Ve velice silné konkurenci (turnaj měl průměrný ELO rating 2117) obsadil GM Jiří Štoček čtvrté místo, IM Václav Finěk  místo šesté a byl nejlepším hráčem v kategorii U18. Desáté místo obsadil GM Vlastimil Babula. V prvních deseti místech máme tři šachisty. V teplickém turnaji získalo normy šest hráčů. Jistě budou na Teplice vzpomínat v dobrém.  Rozhodčí IM Vladimír Talla, IM Rastislav Diviak a Drahoslav Krásný se zhostili svých úkolů na jedničku a nemuseli řešit žádný problém.

3649FMBabula, VlastimilCZE2354Czech Republic63242,52177

Vyhrál mladý Nizozemský velmistr Max Warmerdam, který v posledním kole porazil Alexandra Motyleva. Poslední kolo bylo velmi bojovné, když na prvních čtyřech šachovnicích ani jedna partie neskončila remízou! Na klíčovou partii se můžete podívat zde:

Alexander Dončenko porazil Frederika Svaneho. Na partii se můžete podívat zde:

Bohužel pro nás prohrál na třetí šachovnici bílými figurami Vlasta Babula s Jingyao Tinem. Velmistr Tin ze Singapuru tím pádem skončil na druhém místě. Velmi překvapivý byl výsledek na 4. šachovnici, kde černými vyhrál Ata Umut Akbas s turnajovou jedničkou Gabrielem Sargissianem. Vítězům gratuluji!

Překvapivá výhra nad turnajovou jedničkou je zde:

Čeští hráči

Čeští hráči si nevedli špatně. Na čtvrtém místě skončil Jiří Štoček. Jirkovi gratuluji k dobrému výkonu (a hlavně velmi dobrému umístění), po ne moc vydařeném období. Jirka vyhrál klíčové poslední kolo s mladým IM Phanem z Vietnamu. Partie je zde:

Na 6. místě skončil Vašek Finěk. Opět velmi dobrý výsledek pro našeho mladého reprezentanta. Vašek i získal něco málo do ela. Nicméně neměl ani jednoho silného soupeře, myšleno podle ela. Přesto si myslím, že to je dobrý výsledek. Partie posledního kola je zde:

Na 10. místě skončil Vlasta Babula, který dlouho byl z našich hráčů nejlepší, ale bohužel prohrát v posledním kole ve švýcaru se "neodpouští". Přesto Vlasta ukázal, že stále umí hrát velmi dobré šachy. Partie posledního kola je zde:
 Dobré šachy hrál Kuba Kůsa - jen škoda prvního kola a Adam Frank. Turnaj se nakonec - po výborném startu - nepovedl Tomáši Krausovi. Tomáš měl 4,5 bodů z 5 partií, ale pak prohrál 3x po sobě.

Chtěl bych poděkovat panu Kirsovi za fotky a organizátorům turnaje, tedy panu Maščákovi a Kirsovi za výborný a velmi silný turnaj u nás.