LCWL - Bosna (5. kolo)

13.10.2023 15:43 | Zprávy

Základní část první divize Live World Chess League (LCWL) se přehoupává do své druhé poloviny a týmy se pomalu rozdělují do horní a dolní poloviny tabulky.

Zatímco nejlepší 4 týmy budou v nástavbě bojovat o světové medaile, tak ty zbývající se budou snažit zabránit sestupu.

My se zatím držíme v té lepší polovině tabulky - sice jsme prohráli utkání s Rumunskem, ale na kontě máme také dvě vítězná utkání (s Argentinou a Francií).

Důležité proto bude přehrát také

chesspawn v sobotu 14. října 2023 od 19:00 chesspawn

chesspawn silný výběr Bosny a Hercegoviny chesspawn

Dlouho Bosňané patřili k elitním týmům a pravidelně sváděli souboje o medaile, ale v poslední době trochu snížili úroveň a do horní čtyřky se už nedostávají.

Na druhou stranu je není možné podcenit - dokážou postavit silný výběr a zvláště na nás (kteří jim hned několikrát sebrali lepší umístění) se umí namotivovat a přijdou ve vyšším počtu s řadou silných hráčů.

Navíc tabulka aktuální sezóny je hodně vyrovnaná - mnohem více utkání letos končí zápasovým rozdílem 2:1, tedy že slabší tým "ukrade" dílčí zápas v jednom z temp.

A to nechceme v sobotu dopustit - pokud se nám podaří Bosnu porazit plným zápasovým poměrem 3:0, tak je velmi pravděpodobné, že ji ve finálním zúčtování necháme za sebou, stejně jako Francii a Argentinu.

No a co pro to musíme udělat?

Jako vždycky - přijít v co největším počtu a co největší síle, abychom na virtuálních šachovnicích vyhráli co nejvíce partií.

Udělejte si proto všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.

A jak to bude v sobotu konkrétně probíhat?

• BULLET - hraje se od 19:00
    • počítá se do základní části skupiny LCWL (za jeden ligový bod)
    • tempo 10|2 (deset minut na partii s přírůstkem 2 sekundy na tah), rating bez omezení

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Připomínám, že další podrobnější informace o LCWL včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaném diskusním fóru LCWL 2023-S2 (S12)

Dnešní obrázek byl  již tradičně vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion, konkrétně z fráze "Chess pieces on Mostar bridge" .

0x 523x Petr Koutný