Festival Czech Open 2021 pokračoval hvězdným rapid turnajem

23.07.2021 09:27 | Domácí zprávy

Rozhovor s řeckým velmistrem Antoniosem Pavlidisem, vítězem PARDUBICKÝ KRAJ OPEN, otevřeného mistrovství ČR v rapid šachu. K tomu výsledky otevřeného mistrovství ČR v rapid šachu a to vše v tomto článku.

V průběhu středy 21. 7. 2021 a čtvrtku 22. 7. 2021 se v pardubickém Ideonu uskutečnil velmi kvalitně obsazený PARDUBICKÝ KRAJ OPEN, otevřené mistrovství ČR v rapid šachu.

194 hráčů z 20 zemí během dvou dnů bojovalo o vítězství v tomto prestižním turnaji. Na startu se objevila hvězdná jména – nasazenou jedničkou byl „domácí“ Sergej Movsesjan (ARM), dvojkou skvostný Baadur Jobava z Gruzie, trojkou vícenásobný vítěz Czech Openu Liviu-Dieter Nisipeanu, čtyřkou vynikající Řek Antonios Pavlidis. Vítězem se stal právě řecký velmistr, který získal v devíti kolech 7,5 bodu a turnaj ovládl. Stejný počet bodů získal na druhém místě výborně hrající IM Jan Vykouk i třetí Baadur Jobava. Německý GM Nisipeanu obsadil čtvrtou příčku a pátý skončil Sergej Movsesjan, který v posledních dvou kolech nevyužil šance v turnaji zvítězit. Turnaj se hrál zároveň jako Mistrovství ČR, kde po parádním výkonu zaslouženě zvítězil IM Jan Vykouk, 2. místo obsadil GM Vlastimil Babula a 3. skončil IM Jakub Půlpán.

Kompletní výsledky jsou k nalezení na chess-results.

Kompletní zpravodajství z festivalu, fotogalerie, propozice, online přenos a další informace naleznete na webu Czech Open.

V pátek zahájí hlavní turnaj festivalu, PARDUBICE OPEN, otevřený velmistrovský turnaj. Příznivci šachu se mohou těšit na skvělá jména - předběžná startovní listina je uveřejněna zde.

Všichni jste srdečně zváni!

Rozhovor s řeckým velmistrem Antoniosem Pavlidisem, vítězem PARDUBICKÝ KRAJ OPEN, otevřeného mistrovství ČR v rapid šachu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Antoniosi, gratuluji k vítězství, jak hodnotíš svůj výkon?

Byl to velmi náročný turnaj. Hrál jsem šachy, kvůli covidu, po hodně dlouhé době. Mým hlavním cílem je uspět v hlavním turnaji a rapid byl skvělou přípravou. Jsem velmi spokojený s vítězstvím.

Přijel jsi do Pardubic poprvé, nebo ses festivalu Czech Open zúčastnil již dříve? S Jakým cílem jsi přijel?

Jsem v Pardubicích na festivalu již potřetí. V roce 2014 jsem si tu uhrál druhou velmistrovskou normu, takže mám na tuto akci velmi dobré vzpomínky. Proto jsem se také rozhodl, z vícero možností, právě pro Pardubice. Základním cílem pro hlavní turnaj je hrát dobré šachy po dlouhé době, kdy nebylo možné zasednout za šachovnice. Samozřejmě se pokusím o vítězství, ale očekávám, že to bude složitější, než v rapid turnaji.

Pocházíš z Řecka, žiješ v Paříži…to zní zajímavě.

Minulý týden jsem dokončil doktorandské studium na Sorbonně. Teď si během léta odpočinu a zahraji si pár turnajů. Poté mě ještě v Paříži čeká šest měsíců práce na mém výzkumu. Až pak se rozhodnu, kde budu žít…☺