Hrálo se na dvě kola, každý měl na partii 60 minut. Za studenty mohli nastoupit studenti bakalářského nebo magisterského stupně Matematického inženýrství nebo spřízněných oborů (Fyzikální inženýrství, Matematické metody v ekonomice), absolventi těchto oborů a studenti doktorského studia na ÚM FSI VUT v Brně. Soupeře tvořili zaměstnanci nebo bývalí zaměstnanci ÚM FSI VUT v Brně. Dále byli povoleni v každém družstvu nejvýše dva hosté. Podle dohodnutého systému začalo utkání v 10.00 dopoledne.
Sestavy družstev i s případným Elem:Zaměstnanci: Bureš (2395), Popela (2254), Novotný (1999), Skula, Ženíšek, Tomášek, Kureš ml. (1540), Kureš st.
Studenti: Hošek (2079), Škrabáková (2010), Béreš (1997), Stodola M. (1934), Horníček (1511), Doktorová (1440), Martišek, Kozubík, Ivičič.
Obě kola přinesla stejný výsledek, studenti byli lepší a vždy zvítězili 4,5:3,5. Za zaměstnance uhráli nejlepší výsledek 1,5 bodů Bureš a oba Kurešové, za studenty Stodola 100% tedy 2 body, Béreš a Doktorová 1,5.
Ze
zaměstnanců jistě není třeba představovat mezinárodního
mistra Jaroslava Bureše. Druhý v
pořadí Pavel Popela byl silným
kandidátem a oporou UNI Brno v 80. a
90. letech.
Jaroslav Bureš a Pavel Popela.
Z dalších účastníků představuji profesory Ladislava Skulu (profil), a Alexandra Ženíška (profil), člena Učené společnosti ČR.
Profesoři Ženíšek a Skula za šachovnicí.
Organizátorem všech dosavadních ročníků je doc. Miroslav Kureš, který letos postavil i svého syna (8 let), který má již za sebou několik dobrých výsledků, je medailistou z loňského přeboru Moravy a Slezska a na podzimním turnaji Open Brno uhrál výborných 3,5 bodů.
Otec a syn řeší problémy zahájení na šachovnici, syn úspěšně odrazil výpad bílé dámy. https://www.fme.vutbr.cz/prdetail.html?pid=2150
V dosavadních zápasech od roku 2010 vyhráli zaměstnanci zatím 2 utkání, studenti letošním vítězstvím se tedy dostali do vedení. O prvním ročníku i s několika partiemi si můžete přečíst na této stránce.
Jako ukázky jsem vybral 2 partie z prvního kola: