Velikonoční turnaj v Táboře s mezinárodní účastí

04.04.2024 15:44 | Turnaje

Odehrál se 9. ročník prestižního FIDE šachového turnaje O pohár Mistra Jana, jenž se konal 28. března 2024 v Táboře.

Tento turnaj, rozdělený do čtyř skupin podle hráčských výkonností - KOTNOV, LUŽNICE, JORDÁN a VELIKONOČNÍ, přilákal téměř 120 účastníků z pěti zemí (Česká republika, Slovensko, Ukrajina, Rakousko, Německo), kteří soupeřili v 7 kolech s časovým modelem 2 x 90 minut + 30 sekund na tah, respektive 2 x 60 minut + 30 sekund na tah.

V kategorii KOTNOV (průměrné ELO 2018) zvítězil FM Michal Novotný z Chess club Písek, z.s., s 5,5 body. Za ním se seřadili Tadeáš Hladký ze Šachového klubu Moravská Slavia s 5 body a FM Jakub Vojta z 1. Novoborského ŠK, také s 5 body.

Skupina LUŽNICE (průměrné ELO 1827) viděla na prvním místě Radka Matejku z Chess club Písek, z.s., s 6 body. Dále se umístil Štefan Rucabado z Unichess s 6 body a Vojtěch Velím ze Šachového klubu Moravská Slavia s 5 body.

V kategorii JORDÁN (průměrné ELO 1606) dominoval Oliver Poche z ŠK Praha-Smíchov s plným počtem 7 bodů, následovaný Martinem Štufkou ze Šachového klubu Příbram-Baník a Jiřím Voršilkou z SK OAZA Praha, oba s 5,5 body.

Nejnižší kategorie VELIKONOČNÍ (průměrné ELO 1081) byla vyhrána Danielem Nikolasem Zemanem z TJ Spartak Vlašim s 6,5 body, za nímž skončili Matyáš Hajíček ze ŠK Veselí n.L. a Matěj Jakub Pejša ze ŠK KDJS Sedlčany, oba s 5 body.

Tento rok byla navíc udělena speciální cena za Fair Play Matěji Slabému, který sportovně umožnil soupeři opravit tah.

Organizátoři turnaje vyjádřili poděkování všem účastníkům za hladký průběh a již nyní se těší na desátý ročník v roce 2025.