Na atraktivitě turnaje mají podíl především černé figury, v Londýně se nehraje o titul mistra světa a tak se účastníci pokoušejí o agresivní hru v každé partii bez ohledu na barvu figur. Nejzajímavější partií kola bylo střetnutí Topalova s Caruanou (foto web turnaje). Střet dvou strategických koncepcí vytvořil velmi divokou pozici, zmatek vyvrcholil před časovou kontrolou, kdy došlo i na oboustranné chyby. Poslední udělal Topalov a Caruana s visícím praporkem nalezl krásné vyvrácení jeho propočtu.
Tvrdý téměř teoretický souboj svedli Anand a Vachier Lagraeve, Anandova příprava byla úspěšnější, ale černý přece jen získal zajímavou protihru. Anand pragmaticky obětoval kvalitu za dva pěšce a poslední slovo měla v koncovce jeho dvojice střelců.
Druhý celý bod si připsal Wesley So, který udolal Adamse z malé výhody a se značnou dopomocí soupeře v časové tísni.
Pozoruhodný souboj svedli Kramnik s Aronianem. V přibližně rovné pozici se pustil Aronian do náročných zápletek, jeho odhad se ale ukázal správný. Kramnik dlouze počítal, ale více než remízu opakováním tahů nedosáhl.
Nejméně vzruchu se tradičně odehrálo v partii Giri - Nakamura. Giri prostě nejasné zápletky nemá v oblibě, pokoušel se trpělivě obléhat jednu soupeřovu slabinu, Nakamura ale dokázal ve stísněné pozici vše vykrýt a udržet nerozhodný výsledek.
Kolik je ti let?
Tak vidíte, že to jde. Tak co mi ještě o sobě napíšete hezkého, blábolkové. Nenechte se rušit, klidně scestně blábolte dál, ať se máme čemu zasmát.
Lykane, nechovej se jak malý děcko.
Krásná partie Topalov - Caruana. Díky i za nesmírně zajímavý rozbor!
Tak na co čekáte, zakvákejte někdo něco.