Rapid na úvod vyhrál Roven Vogel

09.08.2015 18:29 | II. ročník OPEN LETNÍ PRAHA

Ani velká, dlouho trvající vedra nezabránila účasti na 2. ročníku mezinárodního šachového festivalu OPEN LETNÍ PRAHA 2015. Turnaj se tentokrát koná v depandanci náležící k hotelu Olympik v Praze 8.

Díky výborně fungující klimatizaci, dostatku světla i prostoru mají hráči ideální podmínky ke hře. Ve dvou hlavních turnajích startuje 226 hráčů z 31 zemí – mj. Spojených arabských emirátů, Dominikánské republiky, Mongolska a Uzbekistánu. Turnaje v rapid šachu se zúčastnili i hráči z Ekvádoru a Indie.

Festival se koná ve dnech 7. - 14. 8. 2015 a prvních 18 šachovnic lze sledovat živě.

V rámci festivalu se konají následující turnaje:

A - hlavní turnaj s možností splnění normy mezinárodního velmistra a mistra započítávaný do světového žebříčku ELO FIDE (7. -14.8.)

B - hlavní turnaj započítávaný do světového žebříčku ELO FIDE (7. -14.8.)

C - turnaj v rapid šachu (8. 8.)

D - turnaj v bleskovém šachu (12. 8.)

Na startu hlavního turnaje jsou 4 velmistři – 1. Nasazený Vorobiov (Rus.), 2, Teske (GER), 3. Neuman (CZE) a 17. Yagupov (Rus.), dále velmistryně Hund (Švýc.), která patřila v 80. letech ke světové ženské špičce. Turnaje se zúčastní také 11 mezinárodních mistrů a 3 mez. mistryně – dvě z Číny a jedna z Uzbekistánu.

FMSchmitz ThorstenGER2311Sc Garching 1980

V sobotu se uskutečnil turnaj v rapid šachu, hrálo se 7 kol tempem 2x 10 min + 5 s za provedený tah. Zúčastnilo se ho 53 hráčů ze 17 zemí a nejlépe se dařilo mladým. Vyhrál patnáctiletý Němec Roven Vogel před sedmnáctiletým Jakubem Půlpánem, když oba získali 6 bodů. Jasný favorit turnaje zkušený velmistr Vorobiov s rapidovým Elem 2625 obsadil až 3. příčku. Dařilo se ekvádorské velmistryni Carle Heredii, která skončila 7.