Palučinská liga

08.11.2020 17:46 | Domácí zprávy

Palučinská online šachová liga už má za sebou uspořádané dva turnaje a mnoho se jich ještě chystá! Turnaje se konají každé úterý od 18:00 se živým streamem, který začíná už v 17:30

První turnaj v této lize byl blitz turnaj s tempem 3+2. Tento turnaj si zahrálo 68 lidí a na stupni vítězů skončili: 1. Místo: Kilián Slovák, 2. Místo: Štěpán Hrbek, 3. Místo: Petr Brož. Měli jsme při turnaji náš palučinský stream, který vedl především Michael Novotný, kde moderátoři komentovali jednotlivé partie, jak šachově, tak i informačně o hráčích. Stream měl kolem 70 sledujících a měl mezi lidmi velký úspěch.

- foto z přenosu -

V druhém turnaji se jednalo o Holanďany, nebo chcete-li Bughouse. Zúčastnilo se přes 45 dvojic! Účastníci byli jak lidé co jezdí na Palučiny, tak i ostatní, například se zúčastnil mladý talent Vašek Finěk. Mezi vítězné dvojice patří: 1. Místo: Anonymní hráč & Marek Krása, 2. Místo: Matěj Kupsa & Jan Jiroušek, 3. Místo: Václav Bartoš & Petr Mach. Při turnaji nesměli samozřejmě chybět naši komentátoři na našem palučinském streamu u kterého se číslo sledujících vyšplhalo na 80 sledujících!

Jako další turnaj plánujeme v úterý 10. 11. v 18:00 rapid turnaj s tempem na 15 minut. Těšíme se na všechny účastníky! Zároveň můžete při turnaji sledovat i náš stream, který začíná vždy 30 minut před začátkem turnaje (v 17:30).

Počet turnajů v lize zatím nevíme, ale můžete se těšit na semifinále, do kterého půjdou výherci z jednotlivých turnajů. Ve finále bude rozhodující turnaj, který určí šampiona palučinské ligy. Máme radost, že se lidé i v takových těžkých dobách, jako je tato, věnují aktivně šachům. Jsme rádi za vysokou účast a zájem.

Více informací o jednotlivých turnajích se můžete dozvědět na našich stránkách: https://www.sachovepaluciny.cz/ nebo na našem facebooku: https://www.facebook.com/palucinskaskola zároveň si nenechte ujít autentický palučinský stream každé úterý od 17:30: https://www.twitch.tv/paluciny

Autor: Karin Němcová