Zahajuje Montreal 2007

19.07.2007 08:00 | Turnaje

Dnes zahajuje v Hotelu Hilton v kanadském Montrealu další ročník mezinárodního šachového festivalu Montreal 2007. Hraje se uzavřený top-turnaj, který byl stejně jako nedávno skončený ottawský Canadian Open či jako pardubický rapid a...

Dnes zahajuje v Hotelu Hilton v kanadském Montrealu další ročník mezinárodního šachového festivalu Montreal 2007. Hraje se uzavřený top-turnaj, který byl stejně jako nedávno skončený ottawský Canadian Open či jako pardubický rapid a hlavní turnaj zařazen do seriálu ACP Tour .
(Ten má mimochodem od letošního roku i svou ženskou obdobu.), dále pak Finále Grand-Prix Monroi žen (8 nejúspěšnějších hráček Tour), Quebec Open v 5 sekcích, který přilákal již na 14 velmistrů, a hrát se bude i řada dětských turnajů.

Medailonky 10 účastníků uzavřeného top-turnaje XVII. kategorie si můžete prohlédnout na stránkách Quebecké šachové federace. Největšími hvězdami jsou GM Ivančuk (2762), GM Kamsky (2718), GM Eljanov (2701) či GM Short (2683). Obhajovat loňskou druhou pozici přijede i Polák Miton (2648). V sekci schedule najdete i několik zajímavých partií účastníků s francouzským komentářem (ach ten Quebec!). Vloni se hrál i uzavřený B turnaj, který byl především možností získat velmistrovskou normu pro kanadské hráče. Čtvrté místo tehdy získal GM Tomáš Likavský. Stopu v historii uzavřených montrealských turnajů zanechal v roce 2001 i GM Tomáš Oral, když skončil se 7,5/12 na třetím místě a o rok později GM Ftáčnik, rovněž bronzový. Hraje se každý den od 18:00 místního času, s výjimkou soboty 21. 7. V neděli 29. 7. bude navíc ještě sehrán turnaj bleskový. On-line zajišťuje MonRoi.