Vsetín: Vítězí domácí Pavel Lev

06.07.2008 08:00 | Turnaje

Ze záplavy letních turnajů měl jediný naplánovaný konec na včerejšek, další vítěze se začneme postupně dozvídat až dnes. Ve Vsetíně bylo startovní pole velmi vyrovnané – o tom svědčí i fakt, že na prvenství stačilo 6,5 bod...

Ze záplavy letních turnajů měl jediný naplánovaný konec na včerejšek, další vítěze se začneme postupně dozvídat až dnes. Ve Vsetíně bylo startovní pole velmi vyrovnané – o tom svědčí i fakt, že na prvenství stačilo 6,5 bodu, za 6 bodů se dokonce bralo samostatné 3. místo. Zaslouženým vítězem se nakonec stal domácí Pavel Lev (2183), kterému se v barvách Zbrojovky Vsetín sice v letošní sezoně družstev nedařilo (1,5/7 v 2.
lize F), ale na tomto turnaji hrál jako vyměněný a po získání +4 mohl zbylá 3 kola doremizovat. Obrovským překvapením je 2. místo Svatopluka Hastíka (2107, Jeseník) – nejenže byl až 13. nasazeným, ale po startu 1,5/4 by na něj vsadil snad jen blázen. Jenže Hastík poté 5x v řadě vyhrál a jen pomocné hodnocení ho připravilo o překvapivé vítězství. Bronz zůstává také ve Vsetíně, když ho pro sebe získal Dominik Parák (2107). Největší favorité se pak seřadili až v další skupince s 5,5 body.