Přebor města Nový Bor 2006/2007

20.01.2007 08:00 | Turnaje

Od září do prosince probíhal pod záštitou starosty města, Ing. Radka Nastiče, Přebor města Nový Bor v šachu. Turnaj se již tradičně hrál zároveň jako oddílový přebor extraligového 1. Novoborského šachového klubu. V silnějš...

V silnější skupině A startovalo 10 hráčů, jejichž průměr ELA činil úctyhodných 2040 bodů, což činilo z turnaje nejsilnější soutěž jednotlivců v celém kraji.
Pozitivním trendem je účast hned 4 juniorů z líhně talentů při Novoborské šachové akademii vedené trenérem Cvekem.

Suverénním vítězem se stal Jan Vrána. Nadějný junior, který v létě oslavil své 18. narozeniny, ztratil v celém turnaji pouze půl bodu za remízu s doyenem klubu – Vladimírem Dufkem. Podle slov velmistra Roberta Cveka hraje Honza Vrána již teď na úrovni mistra a pokud mu vydrží tréninková píle, má velkou šanci na zisk mezinárodního titulu. Úspěšně reprezentuje klub i v B-týmu hrajícím 1. ligu a v soutěžích jednotlivců – je např. krajským přeborníkem v bleskovém šachu.

Druhé místo obsadil nejvýše nasazený, mistr Zdeněk Völfl, se ziskem 6 bodů z 9 partií. Prohrál pouze s vítězem, čtyři partie remizoval. V pěkné partii si poradil i s třetím v celkovém pořadí, Viktorem Novotným, který získal rovněž 6 bodů, což mu zajistilo lepší pomocné hodnocení. Čtvrté místo pro sebe získal kandidát mistra Roman Boreš za 5,5 bodu a pátý byl kandidát mistra Jaroslav Kučera, který přišel o šance na medaili až v posledním kole v divoké partii s Novotným.

V turnaji B si to rozdalo 10 papírově slabších soupeřů. Průměr turnaje činil 1564 ELO bodů. Asi jen v šachu je možné, aby se spolu v mistrovském turnaji utkali hráči obou pohlaví a hráči s věkovým rozdílem 58 let! Partie Oldřicha Mahdala (14 let) s Bohumírem Frömmlem (72 let) skončila spravedlivou dělbou bodu. Oldřich Mahdal je naším nejúspěšnějším zástupcem v dětských soutěžích, ale již jasně ukazuje, že se může měřit i s dospělými. V turnaji s přehledem s 8 body zvítězil papírový favorit, Jirka Ščerba. Stříbro vybojoval Miloš Koudelka za 6,5 bodu, bronz bere Vladislav Mareček za 6 bodů.