Komu závidí Krakonoš?

05.01.2007 08:00 | Turnaje

56 šachistů se sešlo v Libštátu na startu 19. Vánočního bleskového turnaje. Hrálo se ve 4 kvalifikačních skupinách, ze kterých se postupovalo do 4 skupin finálových. Ve finálové skupině si nejlépe poradil Zdeněk Maršálek ze Zi...

56 šachistů se sešlo v Libštátu na startu 19. Vánočního bleskového turnaje. Hrálo se ve 4 kvalifikačních skupinách, ze kterých se postupovalo do 4 skupin finálových. Ve finálové skupině si nejlépe poradil Zdeněk Maršálek ze Zikudy Turnov (2197), který za celý turnaj (13+13kol) nepoznal hořkost porážky. I vládce místních hor Krakonoš mu tak může závidět jeho umění v blesku! (napsali by v Blesku:-)).

Sklonit svého krále před ním musel i Jaroslav Fiala z Jičína (2273), který ve finále nenavázal na 100% zisk z kvalifikace a ve finále nasbíral o bod méně a s 9,5 obsadil druhou příčku. Plně si to ale vynahradil o 2 dny později, kdy vyhrál v konkurenci 93 hráčů turnaj v Lužanech. Bronz bral Ondřej Sýkora z Turnova (2144) za 8,5 bodu. Postupoval sice až z 3. místa své skupiny, ale ve finále se mu zadařilo. Jen pár bodíků pomocného hodnocení odsoudilo ke 4. místu nasazenou jedničku, Jana Jüptnera z Vrchlabí (2285). Turnaj se vyvedl i Ondrovi Pražákovi z Tanvaldu (1966), který z nasazeného 17. místa poskočil až na místo 5.

Zúčastnili se i 4 hráči našeho regionu – konkrétně z Krásné Lípy. Tomáši Buchcarovi uteklo A finále jen o fous, v béčku to pak stačilo jen na 5. místo – v kvalifikaci ale porazil třeba vítěze B-finále, Bena Poláka z Liberce. Do béčka se po pěkném výkonu v základní skupině probojoval i Walter Tschörner, stačilo to ale jen na celkové 28. místo. Béčko měl na dosah i Jaromír Kulhánek – chyběla půlka. V céčku ale nepotvrdil nadějný start a skončil 37. Vyhrál Martin Štolc z Jičína. Nádražákovi, Jaroslavu Trávníčkovi, asi nesedla cesta autem, protože v kvalifikaci odevzdával bod za bodem. Ve finále D pak ale potvrdil blicařskou zkušenost a s přehledem v něm zvítězil.