Klíma bodoval ve Starém Městě

19.08.2007 08:00 | Turnaje

Ve Starém Městě byl včera skončen 5. ročník mezinárodního FIDE Openu. Ten si jistě zaslouží naši pozornost nejenom proto, že v něm uspěly novoborské barvy. Je to prostě pohodový turnaj. O startovním poli a zajímavém národnost...

O startovním poli a zajímavém národnostním složení jsme Vám už psali.
Průběh turnaje po jednotlivých dnech monitoroval na webu Starého Města Igor Štefanko. Nezbývá, než se tedy mrknout na výsledky.

Zcela po zásluze zvítězil IM Lukáš Klíma, když v 10 kolech připustil soupeřům pouhé 3 remízy (z toho 2 až v posledních 2 kolech)! Podle vlastních slov, měl kuriózně nejvíce starostí hned v prvním kole proti kroměřížskému Jiřímu Jankovi, pak už to šlo jako po másle. 7,5 bodu nakonec nasbírala šestice hráčů. Stříbro přiřklo pomocné hodnocení Polákovi Weglarzovi, bronz bere jeden z organizátorů - František Vrána. Je vůbec s podivem, že všichni organizátoři se turnaje aktivně účastnili jako hráči a přitom vše běželo jako na drátkách. Jen ten on-line z prvních 10 šachovnic občas odmítal spolupracovat, ale díky Bohu za něj!

Podle slov vítěze, stojí určitě za zmínku i turnajový bufet. V turnajovém blogu najdete jeho obsluhu oslavující Halloween, došlo ale i na další převleky, takže kdo nechtěl o nic přijít, musel zacházet každodenně. Navíc byly v nabídce třeba domácí koláče, takže se každá návštěva rozhodně vyplatila!