Foto z memoriálu J. Klápštěho

27.05.2008 08:00 | Turnaje

V sobotu jsme vysílali živě z memoriálu Jindřicha Klápštěho z Nového Města pod Smrkem, kam se sjelo přes 50 dětí, aby bojovaly o tituly krajských přeborníků v rapid šachu a postupy na MČR v září v Malenovicích. Turnaj již 8. r...

V sobotu jsme vysílali živě z memoriálu Jindřicha Klápštěho z Nového Města pod Smrkem, kam se sjelo přes 50 dětí, aby bojovaly o tituly krajských přeborníků v rapid šachu a postupy na MČR v září v Malenovicích. Turnaj již 8. rokem připomíná Jindřicha Klápštěho, dlouholetého trenéra a duši šachového života v Novém Městě pod Smrkem.

Výsledky jsme Vám již zprostředkovali - com/Tnr13378.aspx?lan=1" target="_blank">kategorie do 10 let a kategorie do 16 let. Jeden z nejúspěšnějších oddílů, Desko Liberec, má ale trable se zobrazováním fotografií na svém webu, a tak přikládám ty moje. Jako obvykle se za jejich kvalitu omlouvám, navíc mi ke konci docházela baterie, takže je to bez blesku:-).

Díky grantu města byl cenový fond bohatý a dostalo se na každého.

Nejvyšší šachovou úroveň bylo možno sledovat na předních šachovicích kategorie do 16 let.

Tam se odehrál i souboj největších favoritů, ve kterém Marek Braun přehrál Filipa Třešňáka a stal se tak celkovým vítězem.

Do 8 let byl nejlepší českolipský talent Jiří Liška (vlevo), který ve skupině do 10 let nasbíral 7/9. Další medaile patří Martinu Pařízkovi a Marku Sýkorovi.

O bod méně měl novoborský Vítek Mareš.

Mezi dívkami do 10 let si nejlépe vedla Barbora Novotná z Deska, která díky 6,5 bodům dosáhla na třetí místo celkově, i s chlapci. Stříbro brala Christína Černá z Tyršovky, bronz Marie Svobodová z Bižuterie.

Mezi desetiletými kraluje v kraji Michal Pajerský - 7,5/9 (vlevo). Na stupně vítězů ho doprovodili Miroslav Hejduk a Lukáš Smrkovský.

H12 hráli skupinu do 16 let na 7 kol a neměli to tudíž lehké. Přesto 5 bodů vybojoval Tomáš Tůma, po 4 bodech získali Zdeněk Berka a Jan Novák. Turnaj se příliš nepovedl našemu Jirkovi Lisému, který tentokrát posbíral pouze 2,5 bodu.

Při absenci hráček do 16 let byla nejlepší hráčkou dvanáctiletá Kristýna Svobodová z Bižuterie. Pouze 3 body měla tentokrát stejně stará Simona Jínová z Tyršovky. Mezi nimi najdeme ve výsledkové listině obě zástupkyně kategorie D14, lepší pomocné hodnocení měla Denisa Jínová, Adéla Bartošová tak brala stříbro.

Největší favorité starší skupiny patřili do kategorie H14 a trojice Braun, Třešňák a Suchomel předčila v konečném pořadí i starší konkurenty z H16. Třešňák z Krásné Lípy byl jediným hráčem, který narušil hegemonii Deska Liberec na prvních 6 místech konečného pořadí.

Nejhorší pomocné hodnocení odsunulo Lukáše Frýdu v celkovém pořadí těsně pod stupně vítězů. V šestnáctkách byl ovšem nejlepší. Hned za ním skončil Matouš Jakubíček a po dvanáctiletém Tůmovi byl celkově 7. Martin Tolar z Bižuterie Jablonec se 4 body. Náš Olda Mahdal měl rovněž 4 body, ale horší pomocné hodnocení.