45. Zaječice pro BŠŠ!

04.06.2007 08:00 | Turnaje

Včera skončil jubilejní 45. ročník šachových Zaječic. Ve 3 turnajích hrálo celkem na 400 hráčů a hráček. K tomu se organizátoři (ředitel turnaje Ing. Česenek, hlavní rozhodčí Jaroslav Hájek, Miroslav Hurta jako rozhodčí...

Včera skončil jubilejní 45. ročník šachových Zaječic. Ve 3 turnajích hrálo celkem na 400 hráčů a hráček. K tomu se organizátoři (ředitel turnaje Ing. Česenek, hlavní rozhodčí Jaroslav Hájek, Miroslav Hurta jako rozhodčí s počítačem, Jiří Hájek jako předseda ŠO Zaječice a další) postarali ještě o 150 osob doprovodu a také štáb ČT4 Sport, který zde natáčel materiál pro nejbližší pořad V šachu.

Ve všech třech turnajích pak potvrdili své kvality
favorité. V turnaji OMEGA plus OPEN se za účasti 50 družstev stal mistrem ČR šestičlenných družstev posedmé za posledních 10 let Frýdek-Místek ! Letos ve složení Krejčí 7, Kočiščák 9 (to si zaslouží foto), Pecha 8,5, Rabatin 7, Bujnošek 7,5 a Pavelková 8. Stříbrem překvapily Hořice, které na pomocné hodnocení předběhly Oázu Praha. Na 4. místě skončil nejlepší zahraniční účastník - KSN Bratislava. Ta těsně předběhla letošního vítěze Extraligy mládeže – Klatovy. Pěkné 7. místo vybojoval zástupce našeho kraje - Desko Liberec (Braun 5,5; Suchomel A. 3,5; Frýda 5; Krtouš 5,5; Václavíček 7 a z České Lípy hostující Denisa Jínová 7,5). (Výsledky jsou zatím pouze neoficiální, u 5 hráčů neměli organizátoři potvrzenu registraci. Pokud jejich registrace nebude v pořádku, budou jejich oddíly zařazeny na konec tabulky.)
V turnaji nadějí do 10 let Coprosys OPEN obhájili sourozenci Půlpánovi z Chrudimi loňské vítězství, když ztratili jedinou půlku z 18 partií. A to ten mladší ještě nechodí do školy! Překvapila stříbrná dvojice z ŠK Most (Kadlec, Hanzlík). Třetí Staré Město (Fusková, Štefánik) potvrdilo pověst líhně talentů. Dvojice z Deska Liberec – Pajerský, Smrkovský – skončila mezi 38 páry na pěkném 8. místě.
Mercia OPEN (33 jednotlivců) ještě nikdy nehrálo 11 hráčů s ELO přes 2100. Přesto opět vyhrál Marian Sabol z Vysokého Mýta (7,5). Páté vítězství za 6 let! Kdo ho příští rok sesadí? Možná letos druhý Vojta z Vlašimi (6,5) nebo nejlepší z 6bodových – Pavel Šott z Plzně.

Na oficiálních stránkách najdete mnoho informací z historie turnaje a současnosti ŠO Zaječice, nového účastníka 1. ligy. Letošní výsledky tam přibudou jistě každou chvíli, zatím jsem je umístil alespoň ke stažení. Tradiční zpravodajskou pohotovost prokázaly i tentokrát stránky JMŠS, v tomto případě díky Davidu Ciprysovi, který přihodil i pár fotografií.
Za rychlé informace a spoluautorství článku děkujeme Jaroslavu Hájkovi, který by v textu jistě poznal řadu výrazů ze svého e-mailu:-).