3. MEU u konce

25.06.2007 08:00 | Turnaje

Dnes bylo v italském Arvier desátým kolem dohráno 3. mistrovství EU jednotlivců. Turnaje se zúčastnilo pouze něco málo přes 100 hráčů, z toho pouze 10 nositelů nejvyššího šachového titulu. Z Čechů se mistrovství nikdo neúčastnil, a tak jsme drželi palce GM Tomáši Likavskému a WFM Zuzaně Borošové ze Slovenska.

Vítězem turnaje se s 8 body stal Nikola Sedlak ze Srbska (2575), který získal 8 bodů. Jelikož ale Srbsko není členem EU a srbská výprava měla na mistr
ovství status hostů, stal se mistrem EU GM Michele Godena z Itálie (2558), rovněž s 8 body. Třetí místo si famózním závěrem zajistil nejvýše nasazený GM Thomas Luther z Německa (2586), který nasbíral 7,5 bodu.

Agrest-Godena, v pozadí Cebalo-Sulskis

Luther-Sedlak

Stejná meta, bohužel, minula GM Tomáše Likavského, když prohrál v posledním kole s Irem Baburinem (2545). Jeho 6,5 bodu přesto stačilo na slušné 14. místo. WFM Zuzana Borošová vybojovala 5,5 bodu a obsadila konečné 36. místo. Pyšná může být na remízy s 5. a 6. hráčem konečného pořadí – velmistry Baburinem a Cebalem (2491).

WFM Zuzana Borošová

Oficiální stránky turnaje, odkud jsou i všechny fotografie. Najdete zde i partie k přehrání či stažení.