Nguyen bojuje v Maďarsku

24.04.2018 06:00 | Budapest Spring Festival 2018

Český reprezentant má po šesti kolech 4,5 bodu a drží se v první patnáctce. Vede dvojice Kulaots a Savchenko, která má 5,5 bodu.

Jarní šachový festival, který se hraje v centru Budapešti, přilákal několik stovek šachistů. Osm z nich s ratingem přes 2600. Češi mají dvojnásobné zastoupení v podobě Thai Dai Van Nguyena a Bronislava Vymazala. Ten však nenastoupil do šestého kola a pravděpodobně nebude v turnaji dále pokračovat. Nguyen má startovní číslo 18 a své nasazení zatím potvrzuje. V prvních šesti kolech uhrál 4,5 bodu. Zaváhal pouze ve třetí partii s FM Veinbergem, ale nečekanou ztrátu dohnal čtyřmi výhrami. Šesté kolo mu poprvé postavilo do cesty silnějšího soupeře. Partie s velmistrem Zhigalkem skončila po dlouhém boji remízou.

GM Thai Dai Van Nguyen

Turnaj vede díky lepšímu pomocnému hodnocení estonský velmistr Kulaots před Rusem Savchenkem. Oba mají 5,5 bodu. Nejtěžší soupeři je však teprve čekají. Favoritům se ovšem příliš nedaří. Nejvýše nasazený Onischuk vyhrál ze šesti partií jen dvě a na vedoucí pozici ztrácí již 1,5 bodu. Nejlépe si z favoritů zatím vede Gupta, který po senzační prohře v úvodním kole vyhrál následujících pět partií a dotáhl se na dělené třetí místo.