Mistrem ČR v bleskovém šachu Amatérů je Jirka Bouška

12.05.2024 06:31 | Turnaje

Dala by se napsat nesmrtelná a v tomto případě skutečná věta o tom, jak Jirka Bouška přišel, viděl a zvítězil. Dnes se dozvíme i jméno vítěze hlavního turnaje a majitele první ceny 60 000Kč.

MČR Amatérů do 2300 ela v bleskovém šachu

Byl to pohodový turnaj, který si přijelo zahrát 143 hráčů a mezi nimi byl nejlepším Jirka Bouška.

Věřím tomu, že nejenom první cena, potlesk v sále, pohár, ale i gratulace od Roberta, který s Jirkou pracuje si Jirka náramně užil a samozřejmě zasloužil. Obrovská gratulace Jirkovi !

Pavel Kárník skončil na druhém místě a tím obhájil své druhé místo z loňského roku. Mimochodem perlička k Pavlovi. Nejenom že to je sympaťák, vždy výborně naladěný skvělý člověk, ale i vášnivý cyklista. Do Hluku přijel ze severní Moravy na kole a to je odhedem více jak 160 km. Dnes jej čeká stejná porce kilometrů, kterou já neujedu ani za deset let znovu. Pavlovi velká gratulace a poděkování za optimismus a pohodu, kterou kolem sebe šíří.

Na třetím místě skončil Nikoloz Chkhaidze  a i jemu patří velká gratulace a poděkování, že se stává součástí příběhů letošního turnaje.

Hlavní turnaj

Po osmi kolech jsou ve vedení Vojta Jakub a Hák David a oba dva si dnes zahrají o možnost získat 60 000kč a titul Mistra ČR Amatérů pro rok 2024. O půl bodu zpět je aktuálně pět hráčů  a těmi jsou: Jožka Mudrák, Jan Lajbl, Martin Chlpík, Martin Solcan a Vít Bureš. Uvidíme, kdo se stane dnes kolem poledne mistrem ČR v šachu Amatérů pro rok 2024!?