ME seniorských družstev 2021 zná své vítěze

08.09.2021 16:27 | Domácí zprávy

V pražském hotelu Don Giovanni bylo dnes zakončeno Mistrovství Evropy seniorských družstev 2021.

V kategorii nad 50 let zvítězil reprezentační tým České republiky. Domácí družstvo remizovalo v klíčovém zápasu turnaje se Slovenskem, které si tak odváží domů stříbrné medaile. Bronz patří po velice kvalitním výkonu dalšímu českému týmu 1960-69. Druhou zlatou medaili pro domácí barvy zajistil tým Czech Republic Women v kategorii žen.

Nejlepším hráčem byl FM Daniel Šorm s elo performance 2624, který zároveň získal speciální cenu za nejlepší partii této kategorie (GM Martin Mrva – FM Daniel Šorm, 0-1, 6. kolo)!

Nejlepší hráčkou v kategorii se stala WGM Eliška Richtrová s elo performance 2234.

Výsledky kat. 50+ naleznete zde:

Kategorii nad 65 let ovládl tým Izraele 1 před favorizovaným německým mančaftem Lasker Schachstiftung GK. Bronz díky vítězství nad Maďary putuje do Francie. Na české družstvo Lysá nad Labem-100 zbyla nepopulární bramborová medaile. V ženské kategorii zvítězil tým Germany 1 Women o bod před reprezentačním výběrem Česka.

Nejlepším hráčem byl GM Yehuda Gruenfeld z Izraele, s elo performance 2540. Nejlepší hráčkou v kategorii se stala WFM Mira Kierzek (GER) s elo performance 2011.

Speciální cenu za nejlepší partii kategorie 65+ si z Prahy odváží německý GM Rainer Knaak (R. Knaak – I. Farago, 1-0, 6. kolo).

Výsledky kat. 65+ naleznete zde:

Všechny partie mistrovství bylo možné sledovat online a na webové stránce https://www.estcc2021.net/ jsou dispozici všechny informace včetně fotogalerie.

Celý šampionát proběhl v přátelské atmosféře a navázal tak na pražské MS seniorských družstev z loňského roku.

Již příští rok se můžou čeští příznivci šachu těšit na opravdový bonbónek v podobě Mistrovství Evropy žen za účasti absolutní evropské špičky.