LCWL - francouzští kohouti

29.09.2023 15:05 | Zprávy

Minulý týden jsme dělali, co jsme mohli - ale obhájce LCWL trofeje Rumunsko jsme porazit nedokázali. Hráli jsme daleko nad naše možnosti, v každém dílčím zápase jsme uhráli dvojnásobek bodů na šachovnici než by naznačoval rating.

Ale rozevřené nůžky v počtu účastníků na obou stranách byly prostě moc velké - našich necelých čtyřicet hrdinů proti rumunským plus/minus osmdesáti se prostě pozná.

Tento týden máme soupeře z opačného konce tabulky, neboť

chesspawn v neděli 1. října 2023 od 19:40 chesspawn

chesspawn se utkáme s týmem Francie chesspawn

Ačkoliv byli Francouzi v poslední sezóně čtvrtí, tak se jim v aktuální sezóně moc nedaří - prohráli totiž zatím obě utkání s mimoevropskými účastníky první divize LCWL (tedy Argentinou a Filipínami).

Na druhou stranu jsou v tabulce hned za námi - my jsme se třemi body zatím na šestém místě, Francouzi na sedmém bez bodu.

Vítězství v tomto utkání nás může vykopnout nahoru, kam patříme. Ale nebude to úplně lehké - vždyť na jaře se do nás Francouzi v základní skupině pustili tak, že jsme měli co dělat, abychom vůbec vyhráli (rapid skončil jen o čtyři body a bullet o šest). Naštěstí na navazující utkání ve finálové skupině, kterým byl přímý souboj o světový bronz, jsme byli již náležitě vyztuženi.

Takže nedělní utkání rozhodně nemůžeme podcenit - přijďte proto prosím v co nejpočetnější a nejsilnější sestavě, ať si po minulé porážce s Rumunskem spravíme chuť. Zvláště silní jsou Francouzi v bulletu, takže je třeba být v plné síle už na první dílčí zápas (a pak na všechny ostatní).

Udělejte si proto všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.

A jak to bude v neděli konkrétně probíhat?

• BULLET - hraje se od 19:40
    • počítá se do základní části skupiny LCWL (za jeden ligový bod)
    • tempo 10|2 (deset minut na partii s přírůstkem 2 sekundy na tah), rating bez omezení

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Připomínám, že další podrobnější informace o LCWL včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaném diskusním fóru LCWL 2023-S2 (S12)

Dnešní obrázek byl  již tradičně vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion, konkrétně z fráze "French rooster playing chess rugby ball" .