Šachový národ sobě

26.12.2008 11:55 | Vánoční turnaje

Jak vidno v pravém sloupci či předcházející upoutávce na tuzemské turnaje, je vánoční turnajová nadílka skutečně nesmírně štědrá. A jelikož budeme rádi, když se v našem zpravodajství stihneme podívat do Litomyšle a Třince, ...

Jak vidno v pravém sloupci či předcházející upoutávce na tuzemské turnaje, je vánoční turnajová nadílka skutečně nesmírně štědrá. A jelikož budeme rádi, když se v našem zpravodajství stihneme podívat do Litomyšle a Třince, uvítáme, pokud nám ze všech ostatních turnajů, počítaje v to i jednodenní rapidy a bleskáče, napíšete Vy.

Tak jakpak tam u Vás?

Pouze ještě upozorňuji na změnu hracího dne v Libštátě - hraje se již zítra!

9x 2378x Viktor
Komentáře (9) Aktualizovat
28.12.2008 22:57 | Autor neznámý

27.12. zvítězil v Libštátu Zdeněk Maršálek (v 28 kolech ztratil pouze 5 remíz!) před Jaroslavem Novotným a Jaroslavem Záhorbenským (56 hráčů). Výsledky lze stáhnout z krajského webu ŠSLK www.sachy.org

28.12.2008 22:13 | Autor neznámý

V Náchodě vyhrál bleskáč IM Jiří Jirka 11,5 před Pavlem Jiráskem a Zbyňkem Ryglem 10,5 (42 hráčů) - http://www.63plus1.cz/?num=885
V Kostelci nad Ohří zvítězil v rapidu František Fuchs před Janem Mrověcem a Milošem Papáčkem (57 hráčů) - http://www.chess.cz/kraje/khss/nm08-09.htm#akce8
Ve vsetínské sokolovně se rovněž blicalo - třicítce účastníků vévodili favorité: 1. Špaňhel 2. Parák a 3. Stradij.

28.12.2008 15:18 | Autor neznámý

Šachový turnaj. Dne 27.12.2008 proběhl již tradiční šachový turnaj na závěr sezony-„Staroroční blicák“. Pořádala jej TJ SK Litoměřice a hladký chod a ceny zajistil šachový oddíl „Space“ Poštovní spořitelny. Líté šachové boje probíhaly v prostorách restauračního zařízení „Na statku“ v Litoměřicích Turnaje se zůčastnilo 18 hráčů z 5. oddílů. Hráči byli rozděleni do dvou přibližně stejně silných skupin,kde bojovali o postup do finále 1,2 a 3. Ve skupině „A“obsadili první dvě místa domácí hráči FM Kozák před dalším FM Bretšnajdrem ze 7 body a Trejbalem ze Slavoje Litoměřice( 6,5 b). Skupinu „B“ vyhrál s přehledem domácí Nováček(7,5 b.) před oddílovým kolegou Kovářem(6 b.) a slavojským Hulou(5,5 b.) Po večeři začaly šestičlenné,dvoukolové finálové skupiny. Po velkém boji,kdy se o konečném vítězi rozhodovalo až v poslední partii, si konečně odnesl palmu vítězství FM M.Kozák,který získal 6,5 b. Je to po vyhraném turnaji ve Štětí již jeho druhý triumf v tomto týdnu. Stejně bodů získal i druhý v pořadí FM V.Bretšnajdr,ale měl horší pomocné hodnocení. Na 3 .místě skončil J.Nováček s 5,5 body.Všichni hráči patří do pořádajícího oddílu. Skupinu o 7-12.místo vyhrál V.Froněk před Láchou Josefem a L.Popperem. Ve skupině o 13-18.místo bylo pořadí 1.Lácha Jan,2.J.Spejchal 3.Kostraba. Po turnaji proběhlo rozdílení cen a neformální partie spolu s rozloučením se Starým rokem. Kovář.

27.12.2008 21:38 | Autor neznámý

V pražském turnaji na paměť Salo Flohra zvítězil Robert Cvek (6/7) před velmistry Lázničkou, Hráčkem (5,5/7), o půl bodu méně měli Jirka, Navara, M. Jirovský a Vokáč.

27.12.2008 09:54 | Autor neznámý

V Ostravě-Porubě proběhne netradiční loučení s šachovým rokem 2008 v podobě turnaje ve fischerově šachu (http://sachy-vokd.wz.cz/kalendar/silvestr2008.php),tak neváhejte. Vítězové obdrží zajimavé věcné ceny.

27.12.2008 03:02 | Autor neznámý

Díky za info, zpracováno v aktualitě...Klidně pokračujte:-).

26.12.2008 22:39 | Autor neznámý

V Ústí nad Orlicí se 26.12. uskutečnil 40.ročník Memoriálu Oldy Hájka za účasti 40 hráčů. Výsledky jsou na webu PDŠS http://www.chesspce.cz.

26.12.2008 22:09 | Autor neznámý

Na východě Moravy se hrály dva štěpánské turnaje. Ve Vlčnově vyhrál IM Pavel Zpěvák ze Zakřan. Bližší info je např. na webu Boršic. http://sachyborsice.wz.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=394. *** Druhý turnaj se hrál v Sudoměřících, kde vyhrál Andrej Gaša ze Senice. Info je na jihomoravském svazovém webu http://www.chess.cz/kraje/jmss/view_artefact.php?type=jmss_article&id=632.

26.12.2008 21:34 | Autor neznámý

TJ SK Litoměřice šachový oddíl „Space“ Poštovní spořitelny Pořádá tradiční šachový turnaj „Staroroční blicák“ Místo: prostory restauračního zařízení „Na statku“ v Litoměřicích Termín: v sobotu 27.12. , prezentace 15.30 – 15.45 hod., zahájení v 15.45 hod. Program: turnaj jednotlivců v bleskovém šachu :5min +3 sec. na tah Součástí programu: rozloučení se Starým rokem Občerstvení: na místě připraveno Vklad do turnaje: 70 Kč v termínu přihlášky (v ceně občerstvení !!) Ceny: pěkné ceny pro nejlepší,ale i pro ty co skončí v poli, cenový fond 7000.- Srdečně zve výbor TJ. přihlášky: Kovář Ladislav-tel.:602-453255,emil:cyklohobby@iol.cz,