Normy visely příliš vysoko

06.04.2010 12:19 | Pobeskydí a TŠN 2010

Uzavřené turnaje podstupují jejich účastníci zejména s vidinou možnosti uhrát si mistrovskou normu. A tak jestliže ve trojici uzavřených turnajů byla uhraná norma jediná (v turnaji B – Chance Cup se o ni zasloužil Polák Kamil Stacho...

Uzavřené turnaje podstupují jejich účastníci zejména s vidinou možnosti uhrát si mistrovskou normu. A tak jestliže ve trojici uzavřených turnajů byla uhraná norma jediná (v turnaji B – Chance Cup se o ni zasloužil Polák Kamil Stachoviak), v paměti přímých účastníků zůstane i přes některé dílčí úspěchy v podobě hezkých partií turnaj jako nepříliš neúspěšný. Z českých hráčů podle očekávání nejvíce zazářil Jan Bernášek (2490) se 7,5 body, z aspirantů na normu předvedl nejvíce turnovský Tomáš Vojta (2370), i když jeho 5,5 bodu pohříchu nestačilo v performance (2365) ani na vyrovnání jeho vlastního ratingu.

Normě mezinárodního mistra se nejvíce přiblížili ještě Slovák Milan Pacher (2363) se 6 body, nicméně ten o jakoukoli šanci přišel již po 6. kole a ani závěr 3/3 nemohl nic změnit, a Polák Michal Matuszewski (2283), který naopak o normu bojoval až do posledních chvil. V partii závěrečného kola k ní potřeboval černými porazit Lukáše Kuchynku, nicméně bojovná partie po 45 tazích dospěla do holých králů.

Saozřejmostí u všech turnajů jsu umístění vlajky se jmenovkami hráčů (zdroj: BŠŠ Frýdek-Místek)

V turnaji šachových nadějí, soutěži, která v republice nemá obdoby, získala nejvíce medailí domácí Beskydská šachová škola Frýdek-Místek, když se prosadili Tomáš Pavelek na stupínek nejvyšší v kategorii H14 a Matyáš Marek, který získal stříbro v H12. V openu nejmladších chlapců a dívek se se 7,5 body podělili o první místo mostecký Jan Vykouk a smíchovský Nguyen Thai Dai Van, jejichž vzájemná partie v 7. kole rozhodnutí nepřinesla. V openu dívek byla nejlepší Češkou vlašimská Nela Pýchová, která skončila celkově třetí, z vítězství se radovala Polka Wesolowská, vedle Ira Murphyho v kategorii H12 druhá zahraniční vítězka letošního TŠN.