Bregenz Seniorenopen 2024 3. IM Josef Přibyl 5,5!7 best +75

18.05.2024 13:10 | Turnaje

V moderním luxusním hotelu Grand na břehu Bodamského jezera se hrály na počátku května dva otevřené turnaje, kterých se zúčastnili 4 hráči z Česka a Slovenska.

Přibylovi, Kolesár, Novkovičová a Karl Bretschneider, který se narodil v Bratislavě a nyní hraje za německý klub SC Leidenfeld.

V seniorském turnaji hrálo celkem 101 šachistů z 21 států Evropy. Slovensko reprezentoval FM Milan Kolesár, který nakonec získal 4 body ze 7 partií a obsadil 25. místo mezi 5 IM, 8 FM, 1WGM, 1WIM, 1CM.

Turnaj překvapivě vyhrál rakouský FM Neuschmíed (los 4) 2234 ELO se ziskem 6 bodů před šesticí titulovaných hráčů, kteří měli o půl bodu méně 5,5.

• Int. Bodensee-Open

Překvapivý vítěz rakouský FM Neuschmíed ELO 223 4 zahajoval turnaj výhrou s Růženkou Přibylovou CZE

7.kolo IM Přibyl FM Hess GER 1:0 překvapující zahájení 1.f4!? rozhodlo o důležité výhře ve 20 tazích

FM Milan Kolesár Slovensko, Děvínská Nová Ves skončil se 4 body na 25. místě

Největší favorit dánský IM Kristensen Leif 2328 ELO se dělil o 2.-6. místo s 5,5 body

Vítězné trio seniorůIM Dobosz Henryk POL, FM Neuschmied AUT a IM Josef Přibyl CZE a hlavní rozhodčí Albert Baumberger (vlevo) a IA Stephan Hoper(vpravo)

*Děkuji panu Přibylovi za zaslání tohoto článku a gratuluji k pěknému výsledku a reprezentování českého šachu!