Empire Cup 2010

27.12.2010 13:43 | Turnaje zahraniční

Druhý ročník bleskového šachového turnaja Empire Cup 2010 v priestoroch tenisovej haly Hotela Empire v Trnave prilákal na štart 30 šachistov. A aj keď účasť nebola až taká vysoká ako minulý rok (prejavila sa "konkurencia" turnaja ...

Druhý ročník bleskového šachového turnaja Empire Cup 2010 v priestoroch tenisovej haly Hotela Empire v Trnave prilákal na štart 30 šachistov. A aj keď účasť nebola až taká vysoká ako minulý rok (prejavila sa "konkurencia" turnaja Open Dobrá nálada v Bratislave, ktorý sa hral v rovnakom termíne) štartovné pole bolo kvalitné - na štarte boli 2 veľmajstri, traja medzinárodní majstri, priemer ELO prvej desiatky bol takmer 2300. Hralo sa na 13 kôl, celkovým víťazom sa stal IM Zsolt Rigó (2389, INBEST Dunajov) s 10,5 bodmi pred dvojicou veľmajstrov Tomáš Petrík (2536, ŠK Modra) 10,5 a Jánom Plachetkom (2350, ŠK Trenčín) s 8,5 body (foto).

V prvej desiatke sa ďalej umiestnili 4. Martin Bezuch (D.Streda) 8,5 b., 5. IM Alois Lanč (Slovan Bratislava) 8,5 b., 6. Peter Ábel (Kúpele Piešťany) 8,5 b., 7. Peter Petráň (Slovan Bratislava), 8,0 b. 8. Čertek Pavol (Doprastav Bratislava) 8,0 b. 9. Nicolini Alexander (Lokomotíva Trnava) 8,0 a 10.Peter Minich (Lokomotíva Trnava) 7,5. Kategóriu seniorov vyhral GM Ján Plachetka, najlepším juniorom Matúš Koleňák a žiakom Peter Puškár obaja z Lokomotívy Trnava.

Organizátorom bol Šachový klub Lokomotíva Trnava, pod vedením riaditeľa turnaja Petra Minicha. Rozhodovanie bez vážnejších problémov zvládla dvojica Vladimír Puchart a Tomáš Lukáč.

9Nicolini AlexanderSVK21528,056,091,08
10Minich PeterSVK21607,559,093,56