TIRNAVIA šachových nádejí 2008

06.06.2008 08:00 | Turnaje

Podujatie zorganizovali ŠK Komplet Trnava – Modranka v spolupráci s ŠK Lokomotíva Trnava a ŠK Hydina Cífer a podporou mesta Trnava. Hralo sa v sobotu 31.mája 2008 v kultúrnom dome v Modranke. Spravodajstvo a výsledky turnaja sú uvere...

Podujatie zorganizovali ŠK Komplet Trnava – Modranka v spolupráci s ŠK Lokomotíva Trnava a ŠK Hydina Cífer a podporou mesta Trnava. Hralo sa v sobotu 31.mája 2008 v kultúrnom dome v Modranke. Spravodajstvo a výsledky turnaja sú uverejňované na stránke http://www.modranka-sach.wbl.sk/.

Turnaja sa zúčastnilo 120 detí v dvoch turnaj
och (z Ružomberka, Holiča, Nitry, Čeloviec (okr. V.Krtíš), Senca, Piešťan, Bratislavy, Považskej Bystrice, Budmeríc, Štefanova, Skalice, Senice, Krasnian, Vrbového - ale i "domácich" z Modranky, Trnavy, Cífera, Šúroviec, Trakovíc.., s doprovodom, ktorý tvorili rodičia, tréneri čí kamaráti súťažiacich, ako aj návštevníkov turnaja prizerajúcich sa bolo v Kultúrnom dome viac ako 250 účastníkov podujatia.

Víťazi oboch hlavných turnajov TIRNAVIE šachových nádeji 2008 - turnaj A započítavaný do GRAND PRIX vyhral spomedzi 95 účastníkov Martin Majtán zo Zentivy Hlohovec s 8 bodmi, turnaj B juniorov do 20 rokov vyhral Dušan Lipták z SK Hydina Cífer so 6,5 bodmi - získali víťazné poháre a medaily. Medailami boli dekorovaní aj víťazi jednotlivých kategórii v turnaji Grand Prix chlapci i dievčatá do 8, 11 a 14 rokov. Podrobnejší prehľad výsledkov je uvedený v priloženom súbore i kompletných výsledkových listinách. Pre všetkých účastníkov boli pripravené ceny a spomienkové predmety - a keďže turnaj bol zároveň aj oslavou MDD všetci dostali nejaký darček - ako aj sladkú odmenu - kúsok zo "šachovej torty" (možno vidieť na fotodokumentácii na http://www.modranka-sach.wbl.sk/).

Festival nebol len šachovým zápolením, ale tiež mal deti zabaviť a k tomu bol pripravený, sprievodný kultúrny program. Deti zo základnej školy v Modranke vystavili v sále KD svoje výtvarné práce so šachovou tématikou, ktorými pozdravili svojich rovesníkov a účastníkov podujatia. Pri slávnostnom otvorení vystúpil krúžok historického šermu "Kompánia trnavských žoldnierov". V závere turnaja, pred vyhlásením výsledkov spestrili program žiacky zo základnej školy v Modranke s tanečným vystúpením a nakoniec, pred ukončením podujatia zaspievali dve piesne zo svojho CD "Slnečné piesne".

Organizátori sa postarali i o občerstvenie účastníkov. Všetky deti dostali poukaz na občerstvenie - chutnú čerstvú pizzu, nápoj a dva sladké dezerty...

Bolo toho ešte veľa, ale do reportáže aspoň toľko. O celom priebehu šachového festivalu detí a mládeže TIRNAVIA šachových nádeji 2008 pripravujeme CD (kompletnú fotodokumentáciu, výsledky, video zostrih z vyhlasovania výsledkov a kultúrneho vystúpenia deti zo ZŠ Modranka...). Z podujatia pripravila mestská televízia Trnava reportáž, ktorá bude odvysielaná v MTT vo štvrtok 4.6.2008.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a zabezpečení podujatia a pričinili sa o úspešný priebeh šachového festivalu deti a mládeže TIRNAVIA šachových nádejí. Špeciálne poďakovanie vyslovujeme pani poslankyni A. Petkovej za jej podporu a pomoc pri organizovaní nášho podujatia.