Vítězí polský dvojblok

05.10.2008 00:10 | Open Tatry 2008

Ačkoliv to tak zpočátku rozhodně nevypadalo, skončil 54. Tatranský pohár jednoznačným triumfem favorizované polské dvojice Moranda – Antoniewski. Prvně jmenovaný totiž ve 3. kole remizoval, druhý v kole čtvrtém dokonce prohrál. To ...

Ačkoliv to tak zpočátku rozhodně nevypadalo, skončil 54. Tatranský pohár jednoznačným triumfem favorizované polské dvojice Moranda – Antoniewski. Prvně jmenovaný totiž ve 3. kole remizoval, druhý v kole čtvrtém dokonce prohrál. To však z jejich strany bylo poslední zaváhání – další ztráty si totiž připsali až za vzájemnou remízu v 8. kole a také za taktickou remízu již jistého vítěze Morandy s IM Michenkou.

Partie

Hodně rychle skončila partie posledního kola, která rozhodovala o umístění na stupních vítězů. IM Piankov (2337) zahrál bílými zahájení naprosto katastrofálně, aby poté vše korunoval neuvěřitelnou hrubou chybou. Přišlo totiž 15.Sb5 a po 15...Dxb3 už jen podání ruky IM Antoniewskému.

Ostatně s překvapivými miniaturkami na úkor bílých se v posledním kole roztrhl pytel – takto tragicky skončil bílý král po 25 tazích v partii Vojta (2411) – Ráchela (2338).

Stupně vítězů tatranského turnaje – uprostřed vítězný Wojciech Moranda (2533), vlevo stříbrný Rafal Antoniewski (2503) a vpravo bronzový a zároveň nejlepší z české výpravy Miloš Možný (2361)

Třetí nasazený GM Markosian (2501) skončil s 5,5 body hluboko ve startovním poli

Pardubický Martin Šklíba a jeho nejvydařenější okamžik v celém turnaji – výhra černými s IM Antoniewským

Jedinému novoborskému zástupci IM Klímovi turnaj příliš nevyšel, když jako 4. nasazený skončil až na 18. místě. Prohra v posledním kole švýcaru se totiž neodpouští...

Hrálo se skutečně až do vyčerpání všech možností...