Mistry Evropy Vachier-Lagrave a Alexej Drejev

17.12.2012 05:43 | ME v bleskovém šachu a rapid šachu 2012

V hlavním městě Polska Varšavě se hrálo 12. Mistrovství Evropy v bleskovém šachu a rapid šachu. Nejrychlejší ruce měl Francouz Maxime Vachier-Lagrave (na fotografii), který ve 22 kolech nasbíral 18, 5 bodu. Také v rapidu měl Vachier-L...

V hlavním městě Polska Varšavě se hrálo 12. Mistrovství Evropy v bleskovém šachu a rapid šachu. Nejrychlejší ruce měl Francouz Maxime Vachier-Lagrave (na fotografii), který ve 22 kolech nasbíral 18, 5 bodu. Také v rapidu měl Vachier-Lagrave nakročeno k úspěchu, těsně jej však předstihl Rus Alexej Drejev. Českou republiku zastupoval Jiří Štoček. V blesku bral 22. místo, v rapid šachu skončil na 44. příčce. Účast na turnajích byla impozantní. Zablicalo si 439 hráčů, rapid si zahrálo 775 šachistů.

V blesku byl nejlepší Maxime Vachier-Lagrave. Turnaj se hrál na 11 kol bílými i černými, tj. na 22 partií. Lagrave žádný z miniduelů neprohrál, remízu s ním uhrál pouze Zaven Andriasjan. Druhý Gabriel Sargissjan uhrál 17, 5 bodu, o bod méně než vítěz. O další polovinu bodu zpět skončil Vladislav Tkačijev, který tak podtrhnul triumf francouzské federace. Náš Jiří Štoček uhrál 15, 5 bodu. V posledním kole čelil Alexeji Drejevovi, se kterým uhrál polovinu bodu. Nulu našemu velmistrovi nadělili GM Daniel Fridman a FM Lukasz Licznerski, naopak Štoček sebral dva body GM Richardu Rapportovi.

Bleskový šach

Místo Příjmení Jméno Fed. FIDE Body Rn-1 CBch Bch. P.V.