Samostatným vítězem IM Jan Krejčí

02.01.2011 17:30 | Aschach Open 2010

Jak jsme Vás již informovali v naší sekci „bleskově ke kávě“, samostatným vítězem vánočního openu v hornorakouském Aschachu se stal IM Jan Krejčí (2439, foto ©V. Jagr). V sedmikolovém turnaji již ve druhém kole prohrál Peterem...

Jak jsme Vás již informovali v naší sekci „bleskově ke kávě“, samostatným vítězem vánočního openu v hornorakouském Aschachu se stal IM Jan Krejčí (2439, foto ©V. Jagr). V sedmikolovém turnaji již ve druhém kole prohrál Peterem Sadilkem (2202), Rakušanem s českým jménem, který byl v tomto turnaji doslova postrachem favoritů. Nicméně Krejčí ve všech dalších kolech zvítězil, což mu při dělení finančních cen systémem Hort přineslo důležitý odstup od ostatních. S 5,5 body ještě velmi slušné peníze brala trojice IM Mazi (2375), Menezes (2012, *1996) a IM Diermair (2387), naopak na početnou skupina pětibodových, kam se propracovali i IM Neuman s WIM Havlíkovou, již mnoho z cenového fondu nezbylo. Zejména u bronzového Christopha Mezenese se jedná o fantastický výsledek, protože z 86 účastníků byl až 66. nasazeným. V průběhu turnaje hrál pouze se silnějšími hráči a prohrál pouze s GM Tratarem (2474). Na konečnou bronzovou příčku jej vynesla výhra s nejvýše nasazeným GM Horvathem (2560), ale jeho vynikající formu odnesli i čeští hráči – remizoval s ním IM Neuman (2476) a WIM Havlíková (2295) dokonce prohrála.