Češi se neztratili!

02.01.2009 07:59 | 17. ročník Open Dunaj v rakouském Aschach

V rakouském městečku Aschach proběhly po svátcích tři sedmikolové turnaje. Vše pod hlavičkou Dunaj open, který měl letos na pořadu již sedmnáctý ročník. Skupiny B a C byly záležitostí především rakouských hráčů a ELO úča...

Skupiny B a C byly záležitostí především rakouských hráčů a ELO účastníků nepřevyšovalo 2000bodů. Za to v Áčku bylo více těsno a o 1500 euro za celkové vítězství se přijelo "poprat" nemálo titulovaných hráčů.

Medaile brali cizinci

Přední příčky startovního pole ovládli hráči z ciziny (GM Shengelia Davit, GM Horvath Jozsef), oba však hrající za rakouské kluby. Čtvrtým nasazeným byl náš IM Petr Neuman a druhým z druhé strany Šumavy byl IM Josef Juřek. Slovensko na turnaji reprezentovala jednadvacátá nasazená WIM Zuzana Borošová, která si remízou v posledním kole s Juřkem zajistila pěkné konečné deváté místo. Stejný počet bodů 5/7 jako slovenská hráčka měl ve finálovém součtu i zmiňovaný IM Josef Juřek. Pro něj to znamenalo šesté místo.
O půl bodu více udělal IM Petr Neuman, který z tříčlenné skupinky stejněbodových měl nejlepší druhé pomocné hodnocení a tak mu oraganizátoři mohli dát na krk stříbrnou medaili. Vítězství za 6/7 si odvezl druhý nasazený Maďar GM Jozsef Horvath.