Jakovenko před sebe nikoho nepustil

09.10.2012 13:43 | 13th Karpov Poikovsky Tournament

Systémem start-cíl prošel 13. ročníkem turnaje Pojkovskij Dmitrij Jakovenko (2724, na fotografii). V silně obsazeném desetičlenném turnaji si druhý nasazený hráč připsal tři výhry, neprohrál a uhrál hvězdnou performanci 2818. Turnaj...

Systémem start-cíl prošel 13. ročníkem turnaje Pojkovskij Dmitrij Jakovenko (2724, na fotografii). V silně obsazeném desetičlenném turnaji si druhý nasazený hráč připsal tři výhry, neprohrál a uhrál hvězdnou performanci 2818. Turnajová jednička Ruslan Ponomarjov (2729) získala o půl bodu méně a obsadila samostatnou druhou příčku. O třetí místo se podělili Radoslaw Wojtaszek (2713) a Alexander Motylev (2658). Oba získali pět bodů, dvakrát zvítězili a jednou prohráli. Dmitrij Jakovenko zaznamenal na turnaji Pojkovskij již svůj druhý triumf, poprvé se z vítězství radoval již v roce 2007.

Dmitrij Jakovenko zaznamenal výtečný vstup do turnaje, v prvním kole porazil Viktora Bologana a ve druhém Nigela Shorta. Ve čtvrtém kole si připsal výhru s Alexandrem Oniščukem a při vědomí výsledku +3 už proti remízovým výsledkům nic nenamítal. Ruslan Ponomarjov také třikrát zvítězil, podlehl však Viktoru Bologanovi. S formou se nepotkal Nigel Short, který se třemi body uzavírá turnajovou tabulku.