VI. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN BRNO 2015

23.11.2015 20:19

Šestý ročník festivalu Open Brno se poprvé konal v centru města a to v kongresovém sále hotelu Slovan. Hráči zde měli velice příjemné domácí prostředí. Akce se konala za finanční podpory statutárního města Brna.

Festival měl opět svůj prolog v podobě turnaje „ O šachového krále České advokátní komory“.  První místo výhrou v posledním získal Ivo Příborský, který na vedlejší hodnocení předstihl Kristýnu Novosadovou. Oba získali 8 bodů. Třetí místo obsadil trojnásobný vítěz turnaje Stanislav Sochor ziskem 6,5 bodu.  Mezi neregistrovanými byl nejlepší Vladimír Soukup, který získal 4,5 bodu.

V hlavním turnaji Open Brno započítávaném do světového žebříčku ELO FIDE vyhrál překvapivě Alexander Yakimenko z Ruska ziskem 7 bodů. Druhou příčku obsadil čtrnáctiletý polský talent Szymon Gumularz z Polska, který získal rovněž 7 bodů. Bronzovou příčku obsadil jeden z favoritů – ukrajinský mezinárodní mistr Piankov se 6,5 body. Nedařilo se hlavním favoritům – 1. nasazený mez. mistr  Strebkovs obsadil se 6,5 body 14. Místo a druhý nasazený Al Argha ze Sýrie skončil 9. Se 6 body. Nejlepším českým hráčem byl  Adam Dvořák z Lokomotivy Brno, který obsadil 8. Příčku ziskem 6 bodů.

Startovalo celkem 52 hráčů z 15 zemí.

Doprovodného turnaje v rapid šachu se zúčastnilo 16 hráčů z 6 zemí a vítězem se stal Nor Mikalsen ziskem 5,5 bodu.

Na festival Open Brno navazuje turnaj v Plzni, který se koná ve dnech 22. -28. 11. V hotelu Central.