V Sendražicích zvítězil IM Pavel Jirovský

25.12.2014 14:31 | 44. ročník vánočního blesku v Sendražicích

44. ročník vánočního bleskového turnaje jednotlivců se uskutečnil v sobotu 20. 12. 2014 ve velkém sále hostince "U Černohlávků" v Sendražicích za pořadatelství místního šachového oddílu.

V příjemné atmosféře, přátelském ovzduší a za dobré organizace pořadatelů proběhl turnaj bez protestů ke spokojenosti všech zúčastněných. Hrálo se švýcarským systémem na 15 kol za účasti 56 šachistů.

Po vyrovnaných bojích během celého dne se v posledních kolech usadil na vedoucí pozici první nasazený hráč IM Pavel Jirovský. Za svůj kvalitní výkon, kterým dosáhl 12 bodů, získal samostatné prvenství. Jako druhý se umístil FM Michal Moravec (oba Sokol Kolín), který získal 11,5 bodu a lepším pomocným hodnocením předstihl IM Josefa Přibyla (ŠK Holdia DP Praha). Loňský vítěz FM Jiří Gregor (TJ Neratovice), získal 11 bodů a obsadil čtvrté místo.

Pořadí na dalších místech bylo následující: 5. Vala (Jiskra Havl. Brod) 10,5 bodu, 6. Karásek (ŠK Gordic Jihlava) 10 bodů, 7. Štolba (Sparta Kutná Hora) 9,5, 8. Beneš Petr (Sokol Kolín) 9,5, 9. Mrňa (ŠK města Dobrovice) 9 bodů, 10. Beránek (Jiskra Havl. Brod) 8,5 bodů. Věcné ceny obdrželi také hráči na 11. - 20. místě a dále na 30., 40. a 50 místě v pořadí Hamrník (TJ Sokol Sendražice, Zavůrka (TJ Kavalier Sázava) a Vagenknecht (TJ Sokol Sendražice). Nejlepším domácím hráčem byl Jiří Novák, který ziskem 8 bodů obsadil 18. místo. Všichni účastníci turnaje obdrželi propisovací tužku s logem turnaje.

Poděkování patří MěÚ v Kolíně, který prostřednictvím sportovní komise poskytl tak jako v minulých letech na tento tradiční šachový turnaj finanční příspěvek. Příští 45. ročník vánočního bleskového turnaje v Sendražicích se uskuteční v sobotu 19. prosince 2015.

autor: Václav Uhlíř