V Plzni vítězí IM Strebkovs

02.12.2013 05:00 | Open Plzeň 2013

Vítězem 5. ročníku mezinárodního šachového festivalu Open Plzeň 2013 se stal lotyšský mezinárodní mistr Strebkovs, který v posledním kole porazil dosud vedoucího Japonce Kojimu. Japonský hráč č. 1 si tak po bronzu z Openu Brno přiveze stříbro z Plzně.

Třináctiletá Kazaška Zhansaya Abdumalik prohrála v posledním kole s ruským mez. mistrem Chudinovskichem a obsadila tak 8. příčku. Přesto, že se jí nepodařilo vyhrát v absolutním pořadí tak jako v Brně, zvítězila v kategorii žen a juniorů do 16 let.

Třetí příčka patří 1. nasazenému Schmidtu-Schäfferovi z Německa.

Nejlepším českým hráčem byl mez. mistr Juřek, který obsadil 6. místo. Příjemným překvapením byly pěkné výkony dvou mladých hráčů z Klatov. Třináctiletý Jonáš Eret a čtrnáctiletá Jitka Jánská získali shodně 4 body ze 7.