V Harrachově byly rozdány medaile

18.11.2014 14:07

V neděli 16. listopadu byly v Harrachově dohrány poslední partie a bylo slavnostně zakončeno Mistrovství Čech mládeže do 10 let a Otevřené Mistrovství Čech mládeže do 8 let 2014.

V kategorii desetiletých startovalo 70 nadějí a osmiletých šachistů zasedlo za šachovnice celkem 30.

V kategorii chlapců do 10 let vyhrál s náskokem celého bodu David Hák z ŠACHklubu Tábor. Navázal tak na své loňské vítězství v kategorii do 8 let. Druhé místo obsadil Viktor Přibyl z ŠK PORG Praha. Shodně 7 bodů a bronzovou medaili vybojoval Ondřej Skýpala z TJ AERO Odolena Voda. V kategorii dívek do 10 let se stala mistryní Čech Martina Šťastná z QCC České Budějovice. Druhé místo vybojovala Anna Lhotská z ŠK OAZA Praha a třetí se umístila Lada Semová z CHESS Most. Všechny medailistky v kategorii D10 získaly shodně 5,5 bodu a o medailích rozhodovalo pomocné hodnocení. Zatímco Martina s Aničkou odehrály turnaj na předních stolech, Lada se dotáhla v posledních dvou kolech.

Otevřené Mistrovství Čech mládeže do 8 let vyhrál ziskem 7,5 bodu Adam David z ŠK Libštát. O půl bodu méně a stříbrnou medaili získal Marek Koršinský z ŠK OAZA Praha. Bronz si odvezl Dominik Šnajdr z ŠK Sokol Klatovy. Mistryní Čech dívek do 8 let se stala Kamila Němečková z DDM Symfonie Poděbrady. Stříbrná medaile patří Adéle Janouškové z ŠK Líně a bronz si odvezla Beáta Havelková z QCC České Budějovice. Jelikož všechny tři získaly shodně 5 bodů, rozhodl o medailích Buchholz.

Pro rodiče a doprovody připravili pořadatelé SPORTHOTEL OPEN. Zde potvrdil roli favorita Jan Hruška z ŠK ERA Poštovní spořitelna, který obhájil prvenství z předchozích dvou ročníků. Druhé místo obsadil Milan Dolenský z ŠK Libštát. Třetí místo vybojovala Sofie Přibylová z ŠK PORG Praha, která zároveň získala cenu pro nejlepšího mládežníka a cenu pro nejlepší ženu.

Na Mistrovství České republiky postupuje prvních 8 chlapců z kategorie do 10 let, dívky postupují všechny. Mistrovství ČR mládeže do 8 let je open, takže postupují všichni chlapci i dívky.