S kvalitní mezinárodní účastí

12.11.2013 07:21 | Pohár města Bučovic 2013

Na startu 23.ročníku tradičního turnaje v rapidu pozdravil starosta MUDr. Válek všechny účastníky, mezi nimi i desítku hráčů s mezinárodními tituly. Nejen tradiční hosty ze Slovenska, ale i několik velmi silných šachistů z Maďarska, Bulharska a Ukrajiny.

Po třech letech opět šachisty zaplněný sál Katolického domu Bučovice

Na špici turnaje hrál  od počátku už trojnásobný  vítěz  Poháru  mezinárodní  mistr  Vojtěch  Plát, získal 7,5 bodu (z 9 možných) a prémii za celkové vítězství. I přes porážku v posledním kole s mistrem Zoltanem Hajnalem, který se tímto vítězstvím se 7 body vyšvihl na 2. příčku. Mistr FIDE Kirill Burdalev získal 3. místo s 6,5 b.  Pořadí dalších nejúspěšnějších: 4. J. Bureš (A64 Grygov), 5. M. Šklíba (Loko Brno), 6. D. Holemář (Slavia Brno) všichni 6 b.

Dá se tedy říci, že v Bučovicích tentokrát dravé mládí převálcovalo zkušenost ostřílených borců … Až za mladíky totiž skončili třeba vítězové předchozích ročníků Poháru pánové Vrána, Sosna, Kičmer.

Prvním odměněným ze seniorů byl  Brňák Jan Uhman (ŠK Hustopeče) na 10. místě, nejlepší dívka a žena  Nataša Richterová (Loko Brno) skončila s 5,5 b. na 17. místě, cenu pro nejúspěšnějšího žáka převzal Vít Kratochvíl (TJ Náměšť) za 25. místo.

Trojice vítězů Poháru města Bučovic 2013: IM  Z.Hajnal (Maďarsko),Vojtěch Plát (TŽ Třinec), FM K. Burdalev (Ukrajina)

Nejlepší Bučovák Petr Kunčar (Loko Brno) skončil na 20. místě. Z hráčů pořádajícího klubu byl nejúspěšnější Jiří Švestka na 30. místě se 4,5 b.,  potom Michal Sysel na 40. místě a Martin Štrublík na 45. místě se 4 b.

Juříček StanislavCZE2064Zbrojovka Vsetín5.544.535.5

Kompletní výsledky od spolehlivých rozhodčích turnaje Jany Hejné a Tomáše Mourice.

Pořadatele trochu zklamal malý zájem kolegů z oddílů blízkého okolí, když na turnaj vážili cestu šachisté třeba z Havířova, Poruby, Jihlavy, Velkého Meziříčí, Vizovic, Vsetína nebo Starého Města …

Statečně bojoval také nedávný účastník mládežnického MČR v rapid šachu dvanáctiletý Michal Zachrla (Klub šachistů TJ Bučovice) – 54. místo s 3 b.
(Foto Jozef Mego – Šachové zpravodajství)

Fotogalerie z turnaje

V Bučovicích si ve velmi pohodové atmosféře v sobotu zahrálo 60 šachistů a šachistek, mimořádnou kvalitu turnaje potvrzuje 24 zkušených šachistů s elem vyšším než 2000 bodů.

Klub šachistů TJ Bučovice mohl turnaj uspořádat díky podpoře zastupitelů města, vstřícnosti Společnosti Katolického domu Bučovice a sponzorům z  KPB Intra Bučovice a koupelnového studia Ptáček Vyškov. Děkujeme!

autor: Jan Gorčák