Reykjavik Open 2024: Vyhráva najvyššie nasadený Bogdan-Daniel Deac

22.03.2024 13:21

Turnaj na Islande bol veľmi zaujímavý z viacerých príčin. Hrali tam aj pomerne kvalitní šachisti, ktorí mohli ukázať svoje majstrovstvo.

V Reykjaviku nebola núdza o zaujímavé partie ako aj výsledky. Prekvapenia neboli výraznejšie, keďže prvú desiatku ovládli až ôsmi veľmajstri. Je zaujímavé, že v TOP 10 sa umiestnili aj dvaja islandskí veľmajstri Gudmudur Kjartansson (7. miesto) a Hedinn Steingrimsson (8. miesto).

Navyše tento ročník bol veľmi zaujímavý, hoci vyhral samostatne rumunský šachista Bogdan-Daniel Deac (nasadená jednotka) so 7,5 bodmi nasledovaný siedmymi hráčmi s 7 bodmi. Napokon vďaka pomocným hodnoteniam skončili medzi najlepšími tromi – druhý bol Francúz Sebastien Maze a tretí Paulius Pultinevicius z Litvy.

10IMSeemann Jakub2451POL6,595055,52556

Na turnaji štartovala aj šachová legenda Vasyl Ivančuk, ktorá sa prezentovala kvalitnou hrou, ale nestačilo to na najlepších, keďže získala len 6 bodov. Zaznamenal však len jednu jedinú prehru za 9 kôl, čo je slušný výsledok. Treba povedať tiež, že väčšina partií Ivančuka bola veľmi zaujímavá a bojovná. Práve to treba oceniť u tohto 55-ročného šachového velikána.