Wijk aan Zee - vítězí Veselin Topalov

28.01.2007 08:00 | Turnaje

Přestože šlo o poslední kolo a mohli jsme očekávat opatrné boje, na šachovnicích to jiskřilo. Nejsledovanější ve 13.kole byla partie Radjabov - Topalov. Na šachovnici se objevila po 22.tahu zajímavá pozice, ale Radjabov nic ner...

Přestože šlo o poslední kolo a mohli jsme očekávat opatrné boje, na šachovnicích to jiskřilo. Nejsledovanější ve 13.kole byla partie Radjabov - Topalov. Na šachovnici se objevila po 22.tahu zajímavá pozice, ale Radjabov nic neriskoval a vynutil opakování tahů. Remíza završila bodový součet obou aktérů na 8.5/13.
Jedinným kdo se mohl dotáhnout na vedoucí dvojici, byl Levon Aronian.
V pěkné, napínavé partii porazil bílými Tiviakova a celkově skončil na druhém místě. Standartně dobrý finiš zopakoval na turnaji Vladimir Kramnik, který v posledním kole porazil domácího van Welyho. Celkově s 8/13 se umístil na čtvrtém místě.

Svým výkonem, jak po stránce obsahové, tak výsledkové, zanechal dobrý dojem u diváků (fanoušků) český zástupce v letošním ročníku GM David Navara. V posledním kole remizoval černýmí s GM Visi Anandem a patří mu tak celkově 7.-8. příčka s 6.5/13. Věřme, že Davida brzy uvidíme na některém dalším významném turnaji.

14. M. Carlsen 4.5

V B-skupině zvítězil s náskokem jednoho bodu Ukrajinec GM Pavel Eljanov (2675) se ziskem 9/13!! při sedmi vítězstvích, dvou prohrách a čtyřech remízách. Hráč si tak vybojoval právo účasti v příštím ročníku turnaje Corus v A-skupině.