V Polanici vítězí GM Socko, Viktor Láznička zametl s Andriasianem

26.08.2007 08:00 | Turnaje

Dnešním nedělním 9.kolem byl zakončen 43.ročník Mezinárodního šachového festivalu v polské Polanici Zdrój. Vítězem uzavřeného velmistrovského turnaje - Memoriál A. Rubinstena - se stal GM Bartosz Socko z KSz Polonia Warszawa. V ...

Dnešním nedělním 9.kolem byl zakončen 43.ročník Mezinárodního šachového festivalu v polské Polanici Zdrój. Vítězem uzavřeného velmistrovského turnaje - Memoriál A. Rubinstena - se stal GM Bartosz Socko z KSz Polonia Warszawa. V posledním kole nic neriskoval. Se svým soupeřem GM Pawelem Czarnotou podepsali rychlý smír v 15.
tahu. V průběhu turnaje tak Socko zaznamenal sedm remíz a dvě výhry. Ve druhém kole porazil GM Kuzubova, v pátém kole GM Bartela. Celkově mu tak na prvenství stačilo 5,5/9bodů.

(vítěz Memoriálu A.Rubinsteina - GM Bartosz Socko)

Taktéž s 5,5/9body skončil na druhém místě ukrajinský GM Kuzubov Yuriy (+4 =3 -2), který měl dobrý závěr turnaje. V posledním kole porazil bílými GM Buhmanna.
GM Viktor Láznička začal turnaj nulou právě s celkově druhým GM Kuzubovem. Pak následovalo sedm remíz. V posledním kole si však spravil jistě chuť. Bílými porazil GM Andriasiana v krásné partii, ve které nebyla nouze o oběti a silný útok na královském křídle. Celkový pohled na Viktorův výsledek naleznete na Karta startowa zawodnika.

OPEN A: Ve dvaatřicetičlenném poli startovali až na dva hráče z Ukrajiny samí domácí. Ani jeden z nich však na vítězství nedosáhl a tak v Polsku zůstává "pouze" stříbrná medaile zásluhou IM Wojciecha Moranda. Celkové vítězství si za výkon 8,5/10 připisuje GM Vladimir Malaniuk, bronz bere jeho ukrajinský kolega IM Vadim Shishkin.